Cecilia Bartoli bude novou ředitelkou Opery Monte Carlo

Na tiskové konferenci, která se konala minulý týden, oznámilo vedení Opery Monte Carlo, že její příští ředitelkou bude mezzosopranistka Cecilia Bartoli. Stane se tak první ženou ve vedení opery. Do jejího čela nastoupí se začátkem roku 2023.

Bartoli už manažerské zkušenosti má, v roce 2012 se stala uměleckou ředitelkou Salcburského svatodušního festivalu a o čtyři roky později spoluzaložila ansámbl Les Musiciens du Prince-Monaco. Na tiskové konferenci řekla, že bude i nadále pokračovat ve své pěvecké kariéře. „Vedení opery v Monte Carlu je nová fáze mojí kariéry, ale taky je to splnění určitého snu. Budu první ženou na téhle pozici a prvním zpěvákem od dob jednoho z mých předchůdců Guye Grindy. A chci se i tady řídit svým mottem: ‚Čerpej z tradice a přinášej inovaci!‘ Mám spoustu nápadů a moc se těším, až budu moct svou kreativitu a vášeň pro hudbu dát do služeb Opery Monte Carlo,“ řekla Cecilia Bartoli.

Zpěvačka vystřídá ve vedení manažera a politika Jeana-Louise Grindu. Před lety spolu s ním zakládala Les Musiciens du Prince-Monaco a podle svých slov mu vděčí za mnohé. „V roce 1989 jsem v Opeře Monte Carlo debutovala v Lazebníkovi sevillském, bylo to na úplném začátku mé kariéry a od té doby mám k Monte Carlu speciální vztah. Salle Garnier je bezpochyby jeden z nejkrásnějších operních domů na světě. Má perfektní akustiku, je to poklad…,“ doplnila Bartoli. Na svou novou manažerskou pozici se teď může v klidu tři roky připravovat.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější