úterý, 25. srpen 2015

Brno po jednadvacáté ožije Mezinárodní soutěží Leoše Janáčka

Napsal(a) 

Hana Hložková, 3. místo v roce 2007 Hana Hložková, 3. místo v roce 2007

Ve dnech 20. – 25. září 2015 se uskuteční 21. ročník Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně pořádané Hudební fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně (HF JAMU) ve spolupráci s Nadací Leoše Janáčka, v oborech housle a smyčcové kvarteto.

Tříkolová soutěž mladých umělců, jejichž věk nesmí přesáhnout 35 let, se bude konat v budově Hudební fakulty JAMU a v Divadle na Orlí, Hudebně-dramatické laboratoři JAMU. V závěru klání zazní nejlepší výkony smyčcových kvartet na tradičním koncertě laureátů
ve čtvrtek 24. 9. 2015 od 19:00 v Besedním domě v Brně. Třetí kolo soutěže v oboru housle, které se bude konat 25. 9. 2015 od 18:00, proběhne za doprovodu hudebního tělesa Filharmonie Brno pod taktovkou dirigenta Stanislava Vavřínka. Veškerá vystoupení soutěžících budou veřejně přístupná pro široké publikum.

V letošním roce do Brna z 24 zemí světa zavítá téměř 60 soutěžících v sólové hře na housle a zúčastní se 7 smyčcových kvartet, která pocházejí z 6 různých států. Z povinného repertoáru se mohou posluchači těšit například na Paganiniho capriccia a Janáčkovu Sonátu pro housle a klavír, u smyčcových kvartet budou na repertoáru Mozartovy či Dvořákovy smyčcové kvartety, ve třetím kole pak Janáčkovy „Listy důvěrné“.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.