Bostonští mladí přijedou hrát do Evropy

Bostonská filharmonie mládeže pod vedením spoluzakladatele a vůdčí osobnosti orchestru Benjamina Zandera se představí na koncertním turné po osmi městech Evropy. Během patnáctidenní cesty BPYO zastihnete mladé muzikanty v Německu, Rakousku, Maďarsku, Nizozemí a v České republice včetně koncertu v sobotu 16. června v rodišti Gustava Mahlera, jehož Devátá symfonie je ústředním bodem programu, který zahrnuje také The Banks of Green Willow George Butterwortha a La Valse Maurice Ravela.

Repertoár Zandera pro evropské turné BPYO 2018 připomíná 100. výročí konce první světové války, zdůrazňuje symfonická díla na přelomu romantismu a moderny. „Devátá je Mahlerovou poslední dokončenou symfonií a je náročná i pro světoznámý orchestr. Mohli byste se zeptat, co proboha mohou získat z hraní tak složitého a obtížného díla, a odpověď je, že vše. Jsou ohromeni neuvěřitelnou krásou jedné z nejdůležitějších a nejsložitějších hudebních skladeb, které kdy byly napsány,“ uvedl Zander. Kromě vystoupení orchestru na Festivalu Gustava Mahlera v Jihlavě vystoupí BPYO ve městech, která hrála důležitou roli v Mahlerově životě a kariéře, včetně Konzerthausu v Berlíně, Rudolfina v Praze (18. června) nebo Mozartea v Salcburku.

{mp4}BPYO For Prague{/mp4} 

Víme, že tito mladí lidé budou hrát před hudebně sofistikovaným publikem v Evropě, ale orchestr nezklame ani ty nejpokročilejší posluchače,“ říká umělecký poradce Bostonské filharmonie Mark Churchill. „Co přinášejí, kromě nejvyšší technické kvality, je život, svěžest a angažovanost, která je hmatatelná a inspirativní.

Hudebníci BPYO procházejí vysoce selektivním zkušebním procesem a neplatí žádné náklady na hudební vzdělání. Mezinárodní vystupování orchestru se stalo základní součástí hudebního a osobního rozvoje těchto mladých lidí. Jak Zander poznamenává: „Toto turné není jen parta dětí běhajících z jednoho města do druhého. Je to cesta ducha. Mají pro hudbu hluboké pochopení, proto ji tak milují, a proto změnila jejich život. A nyní se o svou vášeň chtějí podělit se světem.

Sdílet článek: