Belfiato Quintet: za přispění na nové CD dostanete cheesecake od Kateřiny Javůrkové

Komorní soubor Belfiato Quintet připravuje svoje první CD, na kterém zazní ryze český repertoár a na jehož vzniku se může podílet kdokoliv z fanoušků. Soubor se totiž rozhodl uspořádat crowdfundingovou kampaň.

„Jsem moc ráda, že se nám po jedenácti letech fungování našeho souboru podařilo uskutečnit tenhle náš sen a že jsme se rozhodli natočit naše debutové CD. Myslím, že jsme vybrali hezký program a to skladby, které dosud nebyly českými interprety natočeny, jedná se o kvintet Pavla Haase, kvintet Bohuslava Foerstera a nádherné Janáčkovo Mládí. Samozřejmě v dnešní době je tvorba CD trochu složitější než v minulosti, a proto jsme se rozhodli využít crowdfunding. Posluchači si tak můžou prostřednictvím kampaně zakoupit přímo nové CD, které by mělo vyjít v červnu, vstupenky na křest nebo i nehudební záležitosti jako třeba dort ode mě nebo posezení u nás na zahradě s grilovačkou…“ řekla v rozhovoru pro Classic Praha o kampani Kateřina Javůrková.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=ycIXAXmKZRk[/spvideo]  

Belfiato Quintet vznikl v roce 2005, jeho členy jsou hornistka Kateřina Javůrková, flétnista Oto Reiprich, hobojista Jan Souček, fagotista Ondřej Šindelář a klarinetista Jiří Javůrek. Členové kvintetu jsou hráči předních orchestrů (Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla, PKF – Prague Philharmonia, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Pardubická komorní filharmonie, The Philharmonia Orchestra London). Získali také ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích, např. na soutěži ARD v Mnichově, Pražském Jaru a Concertinu Praga. Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na mezinárodní soutěži dechových kvintet „Henri Tomasi“ v Marseille 3. cenu (Francie) společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější