středa, 15. duben 2020

Belfiato Quintet se rozhodl podpořit Člověka v tísni

Napsal(a) 

 , foto BQ foto: BQ

Komorní soubor Belfiato Quintet se rozhodl uspořádat dárcovskou výzvu ve prospěch dobročinné sbírky SOS Česko. Tu na začátku dubna vyhlásil Člověk v tísni. Sbírka je uspořádána na pomoc lidem a rodinám, které se v důsledku současné epidemie ocitnou v tíživé situaci.

Výzva se koná prostřednictvím dárcovské platformy Darujme.cz a trvá od poloviny dubna do poloviny května. V rámci ní se Belfiato rozhodlo přispěvatelům věnovat dosud nezveřejněnou nahrávku z živého koncertu k desátému výročí souboru. Koncert se konal v Sále Bohuslava Martinů v Lichtenštejnském paláci v Praze. Na záznamu je možné slyšet skladby Antonína Rejchy, Pavla Haase, Eduarda Douši, Henri Tomasiho či Francise Poulenka a společně s Belfiato Quintetem se na něm představí i klavírista Lukáš Klánský. Záznam pořídil a o zvukovou podobu nahrávky se postaral Ondřej Urban.

 

Osobně pevně věřím, že je česká společnost silná a současnou krizi překonáme. I tak budou mezi námi lidé, kteří se ocitnou v nouzi a budou urgentně potřebovat pomoc. Proto jsme dnes vyhlásili sbírku SOS Česko na pomoc obětem koronavirové krize,” uvedl na začátku dubna ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek. Více informací o sbírce SOS Česko najdete zde. „Děkujeme Belfiato Quintetu za nezištnou podporu. Díky nim umění pomůže ohroženým lidem v České republice a navíc potěší v karanténě každého, kdo se zapojí," dodává za Člověka v tísni Rebeka van Overloop.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.