BCO vyhlašuje on-line festival v nouzovém stavu

Brno Contemporary Orchestra připravuje mimořádný projekt QUARANT(A)ENA, během něhož v průběhu třech dní, 19.–21. dubna vždy od 19 hodin, proběhne přes platformu PARMA Live Stage na adrese a na facebookovém profilu BCO on-line minifestival. V prvních dvou dnech to budou audiovizuální záznamy z koncertů BCO: Nová Má vlast s aktuálními vizualizacemi brněnského režiséra Jakuba Kořínka, Koncert pro děti 18+ a Cirkus. Celý festival zakončí živý stream „z izolace v izolaci“ z Divadla na Orlí se třemi světovými premiérami napsanými na míru COVID 19 – Pozdravy trúfalým časom, How to avoid mental breakdown a Avšak. Streamu se zúčastní hráči BCO v karanténních podmínkách pod vedením dirigenta Pavla Šnajdra.

Pavel Šnajdr, dirigent a umělecký vedoucí BCO, představuje důležité momenty toho minifestivalu: „Stěžejní akcí celého projektu je závěrečný koncert, živě streamovaný z Divadla na Orlí.  Je to takový koncert z izolace v izolaci – při dodržení všech hygienických předpisů nouzového stavu. Hudebníci budou sedět v různých místnostech a zkušebnách divadla, po dvou, v poměrně velké vzdálenosti, každý se svým monitorem a mikrofonem. Každý bude hrát sám a zároveň spolu. Vše bude míchat Jan Košulič v nahrávacím studiu Divadla na Orlí a vypouštět do světa přes platformu PARMA Live Stage. Vytvoříme vlastně takový znějící dům.“

19. dubna bude vysílána nahrávka „aktualizované“ Smetanovy Mé vlasti – zpracované šesti současnými skladateli (Petr Kofroň, Marek Piaček, Miloš Štědroň, Pavel Zemek-Novák, Miroslav Tóth, Daniel Forró) k příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa. Záznam, pořízený v listopadu 2018, bude doplněn o vizualizace Jakuba Kořínka. 20. duben nabídne dva audiovizuální záznamy: Varieté Mauricia Kagela, kde BCO spojil síly s artisty a žongléry Cirku Legrando, a Pohádky z promítačky – čtyři kreslené filmy, promítané na ručních promítačkách s živou hudbou. Úterý 21. dubna pak přinese mimo jiné tři světové premiéry z Divadla na Orlí – Pozdravy trúfalým časom (Miroslav Tóth), How to avoid mental breakdown (Michal Wróblewski) a Avšak (Pavel Zlámal). Zazní také hudba Petera Grahama a Františka Chaloupky.

Výběr vstupného bude dobrovolný. Koupí vstupenky přes službu GoOut posluchači podpoří vystupující umělce a pomohou pokrýt náklady na projekt. Vstupenky bude možné zakoupit předem, v průběhu festivalu i po něm, tedy 15.–22.4.2020.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější