Bavorská státní opera uvede Prodanou nevěstu, živě ji bude vysílat rádio BR-KLASSIK

V Mnichově právě probíhají přípravy na novou inscenaci Smetanovy Prodané nevěsty. V sobotu 22. prosince ji uvede Bayerische Staatsoper v německém znění pod taktovkou Tomáše Hanuse.

Hanus v současnosti hostuje ve Vídeňské státní opeře a dalších evropských operních domech. Především ale působí jako hudební ředitel Velšské národní opery, se kterou se před několika dny představil na festivalu Janáček Brno. Druhého prosince mělo brněnské publikum možnost vidět inscenaci Z mrtvého domu v režijním pojetí Davida Pountneyho a v hudebním nastudování Hanuse. „Janáček jde na samé hranice. Když piano, tak opravdu piano. Když forte, tak opravdu forte, když drsné forte, tak opravdu drsné forte. Příliš intelektuální přístup není dobrý. Ale dívat se na něj a poslouchat jeho hudbu jen v emoční rovině také není možné. Janáčkova hudba je jak vesmír před velkým třeskem,“ uvedl Tomáš Hanus v rozsáhlém rozhovoru, který jsme s ním natočili na začátku tohoto roku.

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=vv3eXKWR9Qw[/spvideo]

Mnichovskou Prodanou nevěstu bude režírovat německý režisér David Bösch, který v Bayerische Staatsoper inscenoval například L’elisir d’amore nebo Janáčkovy Příhody lišky Bystroušky. V hlavních rolích vystoupí Günther GroissböckSelene Zanetti, Jeníka bude zpívat Pavol Breslik. Od premiéry do 22. ledna 2019 bude na programu v bloku osm představení, pokud byste nestihli ani jedno z nich, můžete poslouchat premiéru v živém přenosu na webu rádia BR-KLASSIK.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější