Bavorská státní opera nahrazuje program online koncerty a webovým archivem

Bavorská státní opera se po zrušení všech svých vystoupení mezi 11. březnem a 14. dubnem rozhodla nabídnout sérii pravidelných pondělních koncertů ve formě živých webových přenosů i služby video-on-demand, tedy možnosti uplynulé koncerty sledovat zdarma kdykoli znova. Přenosy i záznamy lze sledovat na www.staatsoper.tv.

První koncert této série volně dostupných živých internetových přenosů byl odvysílán 16. března, program sestával z děl R. Schumanna, W. A. Mozarta, L. van Beethovena a J. S. Bacha. Vystoupili mimo jiné Igor Levit, Chick Corea a ansámbl OPERcussion, dále Christina Landshamer, Christian Gerhaher, Gerold Huber a Schumann Quartet München. Záznam tohoto vystoupení je pak volně k dispozici až do konce března.

Další koncert je na programu již dnes od 20:15. Na programu je Rachmaninovovo Trio élégiaque č. 1 v podání hráčů Bavorského Staatsorchesteru, písně Huga Wolfa a Richarda Strausse interpretované sólisty bavorské opery i baletní kusy – Dáma s kaméliemi (choreografie John Neumeier) a Zkrocení zlé ženy (ch. John Cranko).

Během března a první poloviny dubna budou odvysílány další tři pondělní koncerty, na nichž opět vystoupí hráči bavorského orchestru, pěvci tamější opery i členové baletního souboru. Každý z nich začíná od 20:15 a od následujícího dne je k dispozici ve formě záznamu. Vedle toho jsou na webu Bavorské státní opery zpřístupněny i další vybrané záznamy uplynulých inscenací a koncertů.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější