středa, 20. červenec 2011

Barokní hudba zazní v Plzni i letos

Napsal(a) 

Stejně jako v loňském roce, i tento rok se v Plzni uskuteční jeden z koncertů v rámci IV. ročníku mezinárodního festivalu nazvaného „Hudební dialogy česko – německého baroka“. Stane se tak v pátek 22. července v Kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Františkánském klášteře v Plzni. Na koncertu zazní hudba několika hudebních skladatelů a virtuózů své doby, kteří buď byli českého původu a působili na území současného Německa anebo obráceně, byli Němci a působili na území dnešní České republiky, a kteří, přestože se k nim začíná především odborná veřejnost znovu obracet, doposud nejsou mezi posluchači tolik známí.

Po velmi kladném ohlasu v loňském roce oslovilo letos občanské sdružení Sempervivum, které festival organizuje, znovu jak české, tak německé interprety. Mezi jinými i Editu Keglerovou, světově uznávanou cembalistku, která spolu se svými kolegy vytvoří tříčlenný česko-německý ansámbl. Ten pak bude v rámci koncertů na obou stranách hranice prezentovat před laickým i odborným publikem česko-německou hudbu 17. a 18. století.

Zajímavostí festivalu je, že koncerty konané v jeho rámci se všechny uskuteční na pomyslné spojnici mezi městy Plzeň a Regensburg. Přitom symbolické spojení těchto dvou „hlavních měst kultury“ svého regionu není pouze náhodné. Naopak. Hlavní myšlenkou projektu je totiž, vedle zprostředkování krásného hudebního zážitku, budování lepších česko-německých vztahů na pozadí povědomí o společné (nejen hudební) historii.

Vstupné je dobrovolné. Další koncerty se uskuteční ve čtvrtek 21.7. od 18 hodin v Kapli sv. Ondřeje na zámku Hradiště u Blovic a v sobotu 23.7. od 20:15 v Bergkirche v německém Zwieselu. Bližší informace o festivalu naleznete také na webových stránkách občanského sdružení Sempervivum www.sempervivum.euweb.cz.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.