Autoři hudebně pohádkové série Flétničkovi hledají přispěvatele pro třetí díl

Václav Bratrych a Jitka Petrová připravují třetí díl hudebně pohádkové série Flétničkovi. Po titulech Soprinka našla ztracenou písničku a Kdo to tady bručí? přichází kniha se zpěvníčkem a vloženým CD s audio příběhem a písničkami s názvem Velké noční dobrodružství. K získání potřebné finanční částky na vydání knihy spustili autoři kampaň na crowdfundingovém webu Hithit.cz.

Pro připravovanou knihu zvolili téma rodinné pospolitosti se strašidelným nočním dějem, s chytlavými písněmi a obrázky Jitky Petrové. K realizaci audio nahrávky přizvali Jiřího Lábuse, Alici Nellis, Víta Sázavského, soubor Haeri, dětský sbor Radost, hudebníky z Tre fontane, Editu Keglerovou, Papise Nyasse, beatboxera Jana Melichara a další.

Naše knihy s vloženým audio CD si můžete poslechnout a přitom si prohlížet obrázky v knize a zpívat písničky,“ vysvětluje V. Bratrych. „Nebo knihu může někdo předčítat a zbytek rodiny zpívat za doprovodu hudebních nástrojů apod. Neboli jsme rádi, když si lidé zpívají a hrají a doufáme, že právě naše knihy k tomu mohou být dobrou příležitostí.“

[spvideo]https://www.youtube.com/watch?v=r2OXn1GgT5s[/spvideo]

Václav Bratrych je hudebník, skladatel a autor textů, který jako saxofonista hrál se skupinami Nerez, Laura a její tygři, Trijo, Gera band, souborem soudobé hudby Agon ensemble ad. Studoval zobcovou flétnu na Konzervatoři v Teplicích. Je spoluautorem hudby k filmu O. Trojana Pějme píseň dohola, jedna z jeho skladeb se ocitla vedle písně Bobby McFerrina na 2 LP Bratislava Jazz Days a získal ocenění na několika jazzových festivalech.

Jitka Petrová je ilustrátorka, výtvarnice a režisérka animovaných filmů. Vystudovala VŠUP Ateliér filmové a televizní grafiky u prof. Jiřího Barty (1996–2002), absolvovala stáže grafického designu v Nuova Academia di belle Arti Milano (1999), v Ateliéru ilustrace a grafiky na VŠUP u prof. Jiřího Šalamouna (2000) a na francouzské škole animace La Poudrière (2005). Získala ocenění za počítačovou hru Krtčí výlety (2004), Cenu Josefa Hlávky za nejlepší diplomovou práci (2004), nominaci na Top Talent Festivalu Vídeň v kategorii počítačových her (2004), ocenění na The Worlds e-Content v kategorii e-Entertainment (2005), ocenění za knihu V Tramtárii, tam je hej (Zlatá stuha 2004, kategorie kniha pro nejmenší) a Výroční cenu Albatrosu (2004).

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější