pátek, 1. červenec 2022

Anna Paulová získala speciální cenu Manhattan International Music Competition

Napsal(a) 

Anna Paulová, foto Christian Ruvolo Anna Paulováfoto: Christian Ruvolo

Mezinárodní hudební soutěž The Manhattan International Music Competition byla založena, aby pomohla propagovat špičkové hudebníky jakéhokoliv věku tím, že vítězům soutěže umožní vystoupit na vlastním sólovém koncertě v Carnegie Hall. Letošní ročník se kvůli epidemii Covidu–19 odehrál pouze v online variantě. Česká klarinetistka Anna Paulová si v této mezinárodní soutěži připsala speciální cenu Golden Medal (High Distinction).

Anna Paulová je laureátkou (2. místo) Pražského Jara z roku 2015 a vítězkou zlaté medaile na soutěži Vienna International Music Competition. V roce 2019 se jako jediná žena probojovala do semifinále ARD Musikwettbewerb německé veřejnoprávní televizní a rozhlasové soutěže ARD v Mnichově mezi pět nejlepších klarinetistů z celého světa.

Studovala na Akademii múzických umění v Praze v klarinetové třídě prof. Jiřího Hlaváče a prof. Vlastimila Mareše. V roce 2020 dokončila studium na Musikhochschule Lübeck u prof. Sabine Meyer a prof. Reinera Wehle. V současné době je doktorandkou na Akademii múzických umění v Praze a studuje rovněž na Royal Conservatoire Antwerp u prof. Annelien van Wauwe a na Accademia di Santa Cecilia v Římě pod vedením Maestra Alessandra Carbonareho. 

Jako sólistka vystoupila s Pražskou komorní filharmonií, Talichovou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře, Hodonínským symfonickým orchestrem, Polskou komorní filharmonií Sopot, Orchestra Sinfonica Città di Grosseto a Inter Camerata komorní orchestr Wroclaw.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.