Akademie komorní hudby zahájí sezonu v g moll, s Dvořákovým triem zahraje v Nelahozevsi

Svou pátou sezonu za několik dní zahájí Akademie komorní hudby pro mladé instrumentalisty. V pátek 11. října zahrají stipendisté AKH na zámku v Nelahozevsi pod vedením členů Dvořákova tria. Posluchačům společně přednesou klavírní trio Antonína Dvořáka a klavírní kvartet W. A. Mozarta, obě v tónině g moll.

Klavírista Ivo Kahánek, houslista Jan Fišer a violoncellista Tomáš Jamník nastudují spolu s mladými muzikanty skladby, které patří ke stěžejnímu repertoáru komorní hudby. Na koncertě se spolu s nimi představí americká violistka Freya Irani, která v současnosti studuje na Universität der Künste v Berlíně a také čerstvý držitel stipendia Akademie komorní hudby, klavírista Matouš Zukal.

Říjnový projekt se koná ve spolupráci s obcí Nelahozeves a rodinou Williama Lobkowicze. „Moc si vážíme toho, že můžeme cvičit a koncertovat v místě, které je tak úzce spjaté s kulturní historií. Pobývat v přítomnosti rodného domu Antonína Dvořáka a zároveň v sídle náležícím rodu Lobkowiczů, který je proslavený svou náklonností ke kultuře, je velký zážitek. Během pobytu budeme přímo u zdroje čerpat inspiraci a energii, kterou se pokusíme bezztrátově předat příchozím posluchačům,” dodal Tomáš Jamník, umělecký ředitel akademie. Nadcházející projekty AKH se uskuteční například pod vedením hornisty Berlínských filharmoniků Andreje Žusta nebo nového uměleckého vedoucího AKH Josefa Špačka.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější