Akademie für Alte Musik Berlin dnes na Hudebním festivalu Znojmo

Hudební festival Znojmo letošní 13. ročník spojil s luteránskou tradicí a odkazem protestantské kultury. Za prvních 6 dní navštívilo akce festivalu podle vyjádření pořadatelů nejméně 2500 lidí. V následujících dnech vystoupí podruhé patron festivalu Pavel Šporcl a pak také s nadšením očekávaná Akademie für Alte Musik Berlin a další. Festival vyvrcholí premiérou Schützova Příběhu o Kristu.

V první třetině festivalu zazněly tradiční dramaturgické koncepty festivalu, jako je koncert nadaných dětských muzikantů, hudební pocta znojemských rodáků nebo varhanická tour Martina Jakubíčka. „Jsme mimořádně nadšení letošním zájmem návštěvníků. Kde to jde, ještě přidáváme židle, pokud přijde více lidí. Počasí nám zatím přálo a všechny koncerty jsme mohli odehrát v připravených prostorách. Zejména nádvoří bývalého minoritského kláštera je úchvatné místo, které jsme pro koncerty před deseti lety objevili. Od té doby jsme hrdí, že tam můžeme pořádat festivalové koncerty,“ uvedl prezident festivalu Jiří Ludvík.

Dnes večer vystoupí na festivalu Akademie für Alte Musik Berlin (AKAMUS). Přijede do Znojma s repertoárem, který nabídne cestu napříč Evropou 18. století s důrazem na nejznámější a nejvlivnější skladatele z období evropského baroka. „Jedná se o festival s rodinnou atmosférou, který se koná v nejkrásnějším letním období. Hrát tady je docela odlišné od koncertního průmyslu v hlavních evropských koncertních sálech. Místo a okolí pro nás hraje velikou roli. Máme s návštěvníky přímější kontakt. Je to taková oslava života s úžasnou hudbou,“ vzkázal do Znojma koncertní mistr a zakladatel AKAMUS Bernhard Forck.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější