středa, 5. září 2012

8. září začíná Dvořákova Praha. V Rudolfinu vystoupí Zubin Mehta či Jean-Yves Thibaudet

Napsal(a) 

Dvořákova Praha 2012 Dvořákova Praha 2012

Od 8. do 22. září 2012 uvede MHF Dvořákova Praha ve Dvořákově síni pražského Rudolfina, v Katedrále sv. Víta a nově též v Koncertním sále Pražské konzervatoře celkem 20 koncertů.

V Rudolfinu Zubin Mehta, na Pražské konzervatoři dopolední koncert pro děti

Na festivalu vystoupí mimo jiné Staatskapelle Dresden s dirigentem Zubinem Mehtou, sopranistka Marina Rebeka, klavírista Jean-Yves Thibaudet či houslistky Vilde Frang a Veronika Eberle. Poprvé do Prahy přijede Caracaský mládežnický orchestr. Na programu festivalu jsou recitály, komorní i orchestrální koncerty, Dvořákovo oratorium Stabat Mater v Katedrále sv. Víta a v rámci dětského koncertu symfonická pohádka Sergeje Prokofjeva „Péťa a vlk“.

Novosvětská zazní na festivale dvakrát

Na úvod zazní tradičně Dvořákova Symfonie č. 9 známá jako Novosvětská, a to na obou úvodních koncertech festivalu. Z dalších děl Antonína Dvořáka festival uvede např. známý Cellový koncert nebo symfonii č. 8, tzv. Anglickou. Cellový koncert zazní v Rudolfinu v podání Staatskapelle Dresden a jejího koncertního mistra Isanga Enderse pod vedením Zubina Mehty. Anglickou zakončí festival rezidenční orchestr Česká filharmonie pod vedením Petra Altrichtera.

Senioři s 50% slevou, studenti z Klubu mladých zcela zdarma

Novinkou v nabídce festivalu jsou cenově zvýhodněné balíčky vstupenek v rámci koncertních sérií. Festival zve kromě koncertní série Debut též na koncertní sérii svého rezidenčního orchestru (Česká filharmonie hraje pod vedením Iona Marina od 14. do 16. 9. díla J. Brahmse, A. Dvořáka a P. I. Čajkovského) a na koncertní sérii večerních recitálů (klavírní recitál Jeana-Yves Thibaudeta a pěvecký recitál Mariny Rebeky). Zcela nově nabídne Dvořákova Praha seniorské vstupenky se slevou 50%, studenti mohou v rámci Klubu mladých navštívit všechny večerní koncerty festivalu zdarma!

odkazy

Dvořákova Praha

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.