Liberecká Bohéma: Výlet do světa, kde den ani noc nemají své pevné hranice

Opera Šaldova divadla v Liberci připravuje další premiéru sezony, a sice Bohému Giacoma Pucciniho. V novém nastudování se představí tenorista Paolo Lardizzone, Ondřej Koplík nebo Lucie Kašpárková.

„Bohéma je první z Pucciniho děl, které autorovi zajistilo nesmrtelnost. V opeře se střídají dokonale prokomponované konverzační scény plné mladistvé energie s přímo citově vydírajícími melodiemi. Podařilo se nám dát dohromady generačně spřízněné obsazení sólistů. Jejich mimořádné kvality jsou dle mého názoru nejlepší zárukou jedinečného operního zážitku,“ uvádí dirigent inscenace Martin Doubravský. Režijní zpracování je v rukou Lindy Keprtové: „Bohéma představuje výlet do světa, kde den ani noc nemají své pevné hranice, do světa, kde ideál znamená největší hodnotu, kdy víra v sebe samého je silnější než kručení v žaludku. Bohéma je mladá a vášnivá. A probouzí nostalgickou závist k těm všem, kteří si kus Bohémy dokázali stále uchovat ve svém srdci.“ 

Kromě Lardizzoneho, Koplíka a Kašpárkové se představí také Jolana Slavíková, čerstvá absolventka zpěvu na Hochschulle für Musik ve Frankfurtu n. M., nebo Jiří Rajniš ml., člen drážďanské Semperoper, který postavu skladatele Schaunarda ztvární v příštím roce i na drážďanské scéně. Posilou libereckého operního souboru je také slovenský barytonista Csaba Kotlár, od roku 2016 kmenový člen souboru, který v Bohémě ztvárňuje roli malíře Marcela.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější