úterý, 14. říjen 2003

World Melodies

Napsal(a) 

booklet booklet
Při poslechu recenzovaného titulu se mi vybavilo spojení - typicky užitková deska, velmi kultivovaná tapetová budba. Díky vesměs výborným instrumentalistům, kteří jsou s výjimkou Bohuslava Matouška členy České filharmonie, má nahrávka vysokou úroveň, bohužel pouze interpretační. Aranžmá známých "pecek" od Václava Pokorného sice nejsou špatná, ale v několika případech si měl producent svůj záměr možná lépe rozmyslet (Musorgského Promenáda z Obrázků z výstavy , tradicionál Greensleeves ). Jestliže chtěl vydavatel vytvořit pohodovou desku, nemající žádné umělecké ambice, k vínu, jídlu, k povídání, tak svůj cíl výborně naplnil. Není to ale málo na tak výborný soubor, se kterým hraje dokonce jeden světově uznávaný houslista?

Vydavatel: Artesmon

Stopáž: 56:40

Nahráli: Czech Philharmonic Octet (Bohuslav Matoušek - 1. housle, Zdeněk Zelba - 2. housle, Jan Šimon - viola, František Host - violoncello, Jiří Hudec - kontrabas, Ivan Doksanský - klarinet, Jaroslav Kubita - fagot, Zdeněk Divoký - lesní roh)

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.