čtvrtek, 5. červen 2003

Iva Bittová: Iva Bittová j. h.

Napsal(a) 

booklet booklet
"Tak mne napadlo, posbírat za ta léta několik navštívenek...," píše v dopise posluchačům zpěvačka, multiinstrumentalistka a skladatelka Iva Bittová . CD s názvem Iva Bittová j. h. sumarizuje a rekapituluje významnou část tvůrčích aktivit této výjimečné ženy. Vybrala skladby z desek, na kterých spolupracovala vlastně jako host nebo přesněji jako rovnocenná partnerka. Je to pestrá deska s mnoha vůněmi a harmoniemi; je v ní radost, něha, láska, okouzlení duše. Iva Bittová zde zpívá a hraje s Richardem Müllerem , bratry Ebeny , Idou Kelarovou , Pavlem Fajtem , Nederlands Blazers Ensemble ... Působivým bonusem vzniklým pouze pro toto album je sólový lejch z 15. století Pax nita .

Tuto desku není třeba poslouchat vždy celou. Stačí podle nálady si pustit jeden či více tracků, které vám budou v tu chvíli příjemné. Iva Bittová k tomu dodává: "Je zapotřebí své srdce otevřít, čas nechat volně plynout a ochutnávat."

Vydavatel: Indies Records

Nahráli: Iva Bittová - zpěv, housle, Richard Müller, Luboš Novotný, Ida Kelarová, Nederlands Blazers Ensmeble, Václav Bartoš, Marek Eben ad.

Body: 4 z 6

Luboš Stehlík

Narodil se 20. dubna 1957 v Pardubicích. Housle a zpěv studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolvoval obor Hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupil ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení hudební vědy, kde jeho diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil coby redakční benjamínek v roce 1984 v nakladatelství Editio Supraphon – oddělení knih o hudbě,  kde redigoval ledacos, od Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby až po Cimrmana v říši hudby. Po roce 1989 působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho  vymazání z českého hudebního života se stal v roce 1994  nejdříve redaktorem a poté šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Je partnerem nejlepší manželky ze všech, otcem tří dětí a dědečkem raději nespecifikovaného počtu vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.