sobota, 1. červen 2002

Hohelied-Motetten der Italienischen Renaissance

Napsal(a) 

booklet booklet
Kompaktní disk z produkce německého vydavatelství Christophorus sice posluchačům slibuje hudbu italské renesance, výběr skladeb však náleží spíše stylu raného baroka. Jedná se o sólová moteta na texty Písně písní pro soprán a continuo, které zpravidla doplňuje ještě cink. Vokální skladby jsou proloženy instrumentálními, celková dramaturgie nahrávky působí vyváženým dojmem. Vedle jmen italských skladatelů (Bernardi, Bassano, Grandi, Cima, Cesare, Frescobaldi, Rigatti a Merula) se pak na disku setkáváme ještě se dvěma motety v Itálii narozeného Němce Johanna Hieronyma Kapsbergera.

Jak se můžeme dočíst v bookletu, soubor Isaak Ensemble Heidelberg působí již od roku 1987 a věnuje se interpretaci hudby 13.-17. století. Z jeho přístupu k repertoáru zvolenému pro tuto nahrávku je zřejmé, že se setkáváme s patřičně vzdělanými hudebníky, na druhou stranu se jim však nevyhýbají ani jisté technické problémy (především s laděním) a nedostatek odvahy k energičtějšímu projevu. Za nejproblematičtější považuji výkon sopranistky Evy Lebherz-Valentin , která není dostatečně technicky vybavena na emocionálně působivou interpretaci raně barokní hudby a zvolené skladby tak nemůže podat přesvědčivým způsobem. Nahrávka jako celek působí rozpačitým dojmem, kterému nemůže pomoci ani zajímavá dramaturgie.

Vydavatel: Christophorus / Rosa

Stopáž: 58:35

Nahráli: Isaak Ensemble Heidelberg

Body: 3 z 6

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.