středa, 17. březen 2010

EuroConnections pokračují s německými [re:jazz]

Napsal(a) 

[re:jazz] [re:jazz]

Další díl koncertního cyklu EuroConnections v pražském Paláci Akropolis nabídne kapelu [re:jazz] , která se od vydání svého debutu v roce 2002 stala mezinárodně zřejmě nejúspěšnější německou jazzovou kapelou poslední dekády. Zastaví se zde v rámci evropského turné ke svému novému albu Electrified .

Kapela se skládá ze sedmi muzikantů klasického jazzového nástrojového obsazení. Jejich specialitou je vedle vlastní tvorby i interpretace coververzí. Do dneška prodali přes 60 tisíc kopií svých nahrávek a přispěli do více než osmdesáti žánrových kompilací. O významu a kvalitě [re:jazz] svědčí i fakt, že na jejich albech se objevila celá řada hostů zvučných jmen včetně Erika Truffaze nebo Nilse Pettera Molvaera .

Role předskokanů se chopí domácí kapela Grape , která hraje směs soulu, funku, reggae, blues a r'n b. Vstupenky ceně 340 Kč (+ popl.) jsou k dostání v předprodejní síti Ticketpro, cena na místě bude činit 380 Kč.

[re:jazz], Praha – Palác Akropolis, 23. 3. 10

odkazy

Palác Akropolis

[re:jazz]

[re:jazz] na MySpace

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.