pátek, 11. prosinec 2009

Bobby McFerrin na jaře zazpívá i v Ostravě

Napsal(a) 

Bobby McFerrin Bobby McFerrin

Jak jsme psali před nedávnem, fenomenální zpěvák a desetinásobný držitel Grammy Bobby McFerrin se na jaře vrátí do Česka. Na 22. dubna avizovaný koncert v pražském Kongresovém centru ale nakonec nebude jediným. Ještě v předvečer McFerrin zazpívá na galakoncertu v Obecním domě a 24. dubna zavítá poprvé do Ostravy, kde se na pozvání organizátorů festivalu Colours of Ostrava představí v ČEZ Areně.

I zde představí v Ostravě svůj nový koncertní projekt VOCAbuLarieS , který vychází z právě připravované stejnojmenné nahrávky, jež vyjde v březnu příštího roku. Prostor ČEZ Areny bude navíc pro tuto příležitost upraven a maximální kapacita bude 3 tisíce návštěvníků.

Bobby McFerrin je jedním z nejpozoruhodnějších hudebníků historie. S rozsahem hlasu čtyři oktávy a řadou nejrůznějších hlasových technik není pouze zpěvákem – je skutečným renesančním člověkem, hlasovým experimentátorem a objevitelem, který kombinuje jazz, klasiku, folk i vlivy z oblasti world music – sborový či a cappella zpěv. Jeho nahrávek se prodalo přes 20 miliónů kusů, spolupracoval s takovými osobnostmi světové hudby jako Yo-Yo Ma , Chick Corea , Herbie Hancock či těmi nejprestižnějšími hudebními tělesy – Newyorskou filharmonií, Clevelandským a Filadelfským orchestrem, Chicagským symfonickým orchestrem nebo Vídeňskou a Londýnskou filharmonií.

Vstupenky na ostravský koncert jsou k dostání od dnešního dne v síti Ticketpro a e-shopu Colours of Ostrava v cenách od 590 do 1990 Kč včetně poplatků. Doplňme, že na pražské koncerty zbývají v prodeji ještě lístky v cenách 3080 Kč (Kongresové centrum) a od 3190 Kč (Obecní dům).

Bobby McFerrin v Česku:

21/04 Praha , Obecní dům

22/04 Praha , Kongresové centrum

24/04 Ostrava , ČEZ Arena

odkazy

Colours Of Ostrava

Bobby McFerrin

Bobby McFerrin v Praze

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.