Redakce

Redakce

Osudové zakončení 24. sezony PKF

18. červen 2018
Osudové zakončení 24. sezony PKF

Ve středu 27. června se ve Dvořákově síni Rudolfina uzavře 24. koncertní sezona PKF – Prague Philharmonia. Orchestr v ní odehrál neuvěřitelných 107 koncertů, z toho 56 pro jiné pořadatele v České republice, Německu, Francii, Maďarsku, Švýcarsku, Ománu a Číně. Na programu bude předehra k Lohengrinovi Richarda Wagnera, Písně o mrtvých dětech Gustava Mahlera a Pátá symfonie Ludwiga van Beethovena, „Osudová“. PKF – Prague Philharmonia povede její šéfdirigent Emmanuel Villaume.

FOK uzavře sezonu Rautavaarou a Glagolskou mší se Simonem O’Neillem

Závěrečný koncert 83. sezony Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, který se uskuteční 27. a 28. června ve Smetanově síni Obecního domu pod taktovkou šéfdirigenta FOK Pietari Inkinena, přinese českou premiéru skladby „Na počátku“ finského skladatele Einojuhani Rautavaary a pěvecký program; Simon O’Neill zazpívá scény Parsifala z Wagnerovy stejnojmenné opery a bude také mezi sólisty v Janáčkově Glagolské mši, kterou FOK provede s Kühnovým smíšeným sborem a s varhanicí FOK Danielou Valtovou Kosinovou.

Pařížský večer s českou a finskou hudbou

15. červen 2018
Pařížský večer s českou a finskou hudbou

Prémiový a zároveň poslední koncert letošního ročníku cyklu Vox Imaginis, který propojuje komorní hudbu, slovo a výtvarné umění, se uskuteční 27. června 2018 v 19 hodin v Místodržitelském paláci v Brně. Na koncertě se představí finský klavírista Esa Ylönen a houslové Duo Lyrico (Magdalena a Štěpán Graffe). Tématem večera, který nese podtitul „Pařížské přátelství“ bude tvorba umělců, kterým se pařížský pobyt stal životní inspirací.

Horká Afrika i tajuplný Island na Jazzovém nádvoří

Třetí ročník Jazzového nádvoří nabídne v Praze a Brně sérii koncertů iniciovanou společně jazzovými katedrami pražské HAMU a brněnské JAMU. Pod vedením pedagogů se 20. června v české a o den později i v moravské metropoli představí studentské ansámbly obou škol, vlastní dlouhodobě fungující projekty vybraných studentů a africké taneční uskupení. V Praze akci hostí nádvoří HAMU na Malostranském náměstí, v Brně nádvoří Staré radnice, program začíná vždy v 15:00 a končí ve 22:00. Vstup je zdarma.

Rodinný den s Antonínem Dvořákem v Anežském klášteře

Zábavné nejen hudební rozloučení s prázdninami nabídne letos Rodinný den festivalu Dvořákova Praha poslední prázdninovou neděli 2. září. Objevná výprava za Antonínem Dvořákem zavede děti do Anglie, Ameriky, rodné Nelahozevsi či do Vídně. V prostorách Anežského kláštera a jeho zahradách se bude konat program plný koncertů i hudebních a výtvarných dílen. Program začíná ve 13.00, koncerty v zahradách jsou přístupné zdarma, účast na workshopech je za symbolický poplatek.

Japonský kulturní vyslanec přiveze do Prahy šamisen

V pondělí 18. června rozezní pražské divadlo Archa Hidejiro Honjō, mladý hráč na japonskou třístrunnou loutnu šamisen. Spolu s ním vystoupí Akihito Obama, jazzman a hráč na japonskou flétnu šakuhači, který se v Praze představil již dříve po boku jazzového klavíristy Yosukeho Yamashity na International Shakuhachi Festival Prague 2017. Na pražském koncertě zazní mimo jiné světová premiéra skladby Jana Ryanta Dřízala a jako host vystoupí experimentální vokalistka Annabelle Plum.

Čínská mládež poprvé v Praze: Musica Orbis 2018

1. srpna se ve Dvořákově síni Rudolfina pražskému publiku poprvé představí čínský mládežnický orchestr Guangzhou Symphony Youth Orchestra, který s sebou přiveze sólisty reprezentující dvě generace čínských umělců. Houslista Can Gao v loňském roce debutoval s Berlínskou filharmonií, violoncellista Jian Wang pravidelně vystupuje s předními orchestry a na svém kontě má řadu nahrávek pro Deutsche Grammophon.

BCO's not dead: Nová sezona přináší novou hymnu i Mou vlast

Brno Contemporary Orchestra představuje novou sezonu v punkovém hávu. Po úspěšném společném projektu se členy Maltského filharmonického orchestru, kde hudebníci obou těles společně v rámci festivalu Modern Days ve vallettském divadle Manoel theatru zahráli díla velikánů 20. století Ligetiho, Brittena, Reicha a Varèse, se těleso vrací domů a přináší s sebou revoltu.

Závěrečný koncert interpretačních kurzů v Litni slibuje Martinu Jankovou a Markétu Cukrovou

Na mozartovské árie, školené hlasy i herecké umění mladých pěveckých talentů láká Závěrečný koncert interpretačních kurzů v Litni 2018. Tradice koncertů pěveckých kurzů každoročně nabídne během svého pátého ročníku příležitost k návštěvě liteňského zámeckého areálu, letos poprvé pod širým nebem v zámeckém parku. Absolventy zde 24. srpna doprovodí smyčcové kvarteto, cembalo i klavír a vystoupí také obě letošní lektorky – Martina Janková s Markétou Cukrovou.

Středočeský kraj představuje svůj komorní orchestr: Pod vedením Jamníka a záštitou Hrůši

Již v červenci se uskuteční první vystoupení nově založeného Orchestru akademie komorní hudby složeného z nejtalentovanějších českých i zahraničních hudebníků a hudebnic, který bude působit především na území Středočeského kraje. V jeho čele bude stát violoncellista Tomáš Jamník, který u projektu Akademie komorní hudby působí již od roku 2015 jako jeho umělecký vedoucí. Orchestr vystupující bez dirigenta chce dosáhnout stejného efektu jako při provádění komorní hry, jde tedy o snahu o maximální míru soustředění a vzájemného poslouchání.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.