Redakce

Redakce

Letní hornové kurzy v Broumově již posedmé, i letos s mezinárodní účastí

Letní hornové kurzy Broumov proběhnou od neděle 1. do soboty 7. srpna. Z původně doprovodného programu festivalu Za poklady Broumovska se za šest let svého konání staly svébytnou a úspěšnou samostatnou akcí, srovnatelnou s evropskými akcemi podobného charakteru. Kurzy představují město Broumov jako kulturní regionální centrum, Královéhradecký kraj i celou Českou republiku i v zahraničí mezi mladou generací hráčů na lesní roh. Na letošní ročník je přihlášeno více než 70 mladých hornistů z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Holandska, Japonska a Německa.

Břevnovská hudební setkání na podzim opět nabídnou živé koncerty

Poté, co pátou i šestou sezonu Břevnovských hudebních setkání překazila pandemie, oznamují organizátoři v nadcházející sedmé sezoně čtyři koncerty.

Jihočeský jazzový festival opět mezinárodní. Vystoupí Erik Truffaz, Beata Hlavenková a Jazz Dock Orchestra

11. ročník Jihočeského jazzového festivalu přinese do krajské metropole opět pestrou paletu jazzové hudby v mezinárodním obsazení. Jazzová hudba rozehraje nejstarší část Budějovic a poprvé se představí také na vzdušné scéně Stezky korunami stromů v Lipně.

Podzimní festival duchovní hudby přinese v tradičním termínu hudbu šesti století

Letošní ročník Podzimního festivalu duchovní hudby se přes všechna omezení způsobená celosvětovou pandemií koná ve stejné době a tradičním rozsahu jako ročníky předešlé (19. 9.–23. 10. 2021). Koncerty jsou opět umístěny do historických prostor spojených s duchovním, společenským a kulturním životem Olomouce. Návštěvníci jsou zváni na devět koncertů nabízejících žánrově i druhově pestrý program složený z duchovní hudby více než šesti století.

Hudbu ze sbírek českých barokních klášterů představí na festivalu Za poklady Broumovska soubor Victoria Ensemble

Festival Za poklady Broumovska zavede v sobotu 24. července 2021 posluchače do božanovského kostela sv. Máří Magdalény. V podání souboru Victoria Ensemble zazní festivalová premiéra skladeb broumovského regenschoriho Antonína Celestýna Mentzela a další díla z hudebních sbírek českých barokních klášterů. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Hudba Znojmo vrcholí tento víkend Dnem posledního soudu

Vyvrcholením festivalu Hudba Znojmo bude tento víkend operní představení Den Posledního soudu G. P. Telemanna. Tento unikátní projekt festivalové stagiony vzniká přímo na míru festivalu. Celkem tři představení zazní ve znojemském kostele sv. Michala 23., 24. a 25. července.

75. ročník festivalu v Bregenz zahájí opera Nero. Pražský filharmonický sbor zde hostuje pojedenácté

V roce 2019 oslavil Pražský filharmonický sbor své 10. výročí hostování na rakouském festivalu Bregenzer Festspiele a po roční odmlce se vrací na festival, který letos přichystal jubilejní program s více než 80 různými představeními a koncerty.

Barokní koloratury Olgy Jelínkové zahájí Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera

Sólistka Opery v Lipsku a pražského Národního divadla vystoupí spolu s varhanicí Michaelou Káčerkovou a Komorním orchestrem Karlovarských symfoniků pod vedením dirigenta Marka Štilce 24. července od 19 hodin v rámci zahajovacího koncertu festivalu v kostele sv. Anny na Božím Daru.

Mladí hudebníci vystoupí na koncertech v zahradách a zámcích ve Středočeském kraji

Stipendisté Akademie komorní hudby rozehrají mezi 18. a 21. červencem zahrady a zámky ve Středočeském kraji pod vedením svého uměleckého vedoucího, violoncellisty Tomáše Jamníka. Po koncertech ve spolkové zemi Porýní-Falc přivezou mladí hudebníci program se skladbami Antonína Dvořáka a Wolfganga Amadea Mozarta do Středních Čech – v neděli 18. července na zámek v Nelahozevsi, v úterý 20. července do Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře a svoje turné zakončí na zámku v Niměřicích u Mladé Boleslavi.

MHF Lípa Musica přidává baletní premiéru v Liberci

Jubilejní 20. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica nabídne světovou premiéru baletního kusu Stabat Mater, kterou na hudební zpracování soudobého italského skladatele Marca Rosana nastuduje baletní soubor Dekkadancers v čele s tanečníkem a choreografem Ondřejem Vinklátem. Původně plánované uvedení tohoto projektu 7. října v Městském divadle v Děčíně doplní navíc ještě liberecké provedení, které se ve spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy uskuteční v neděli 10. října 2021 na scéně Šaldova divadla v Liberci.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.