Redakce

Redakce

Růžičková, Červená, Klánský. Ocenění Granátová hvězda bude mít třetího držitele

Nadační fond Bohemian Heritage Fund udělí u příležitosti recitálu Klánský plays Chopin profesorovi Ivanu Klánskému prestižní ocenění Granátová hvězda za mimořádný přínos pro české kulturní dědictví. Tuto poctu obdržela v roce 2013 cembalistka Zuzana Růžičková a o rok později operní pěvkyně a herečka Soňa Červená.

Na podporu SOS dětských vesniček: Když se z latentního stane konkrétní

Dveře Muzea Antonína Dvořáka se opět otevřou projektu, který snoubí klasickou hudbu a chuť pomáhat. Na druhém benefičním koncertu z cyklu Klasická Praha vystoupí v neděli 29. dubna hudebníci a akademici v jedné osobě, aby podpořili aktivity SOS dětských vesniček. Koncert tentokrát obohatí výstava obrazů malíře Robina Kaloče.

Pavel Haas Quartet se představí v novém složení

Pavel Haas Quartet se po roce vrací do pražského kulturního centra La Fabrika, kde vystoupí 4. května 2018 od 19:30 hodin v prostoru Slévárny. Program koncertu je tentokrát sestaven výhradně z děl Dmitrije Šostakoviče, zazní Smyčcové kvartety č. 7 fis moll, č. 8 c moll a č. 2 A dur.

Na Ministerstvu kultury se jednalo o hymně: Je třeba ji chránit

Na Ministerstvu kultury se sešlo grémium složené z hudebních skladatelů, muzikologů, právníků a zástupců resortu kultury o české hymně. Odborníci doporučují zachovat pro ceremoniální účely současnou podobu české státní hymny, vycházející z tzv. Jeremiášovy úpravy. Sešli se v Nostickém paláci k jednání také proto, aby reagovali na návrh Českého olympijského výboru na již nahrané nové varianty hymny.

Příští sezona FOKu: s Inkinenem, Schollem i Curou

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK na tiskové konferenci v Obecním domě zveřejnil program 84. koncertní sezony a oznámil prodloužení angažmá současného šéfdirigenta Pietari Inkinena do června 2020. „V následujících dvou sezonách nás čeká spousta poutavých programů a zájezdů a já věřím, že naše spolupráce i vzájemné hudební porozumění se bude jen a jen prohlubovat, a společně přineseme našemu publiku to nejlepší,“ řekl Pietari Inkinen.

Nejmenší Kühňata a Jan Čižinský na podporu Dětského krizového centra

Ve čtvrtek 19. dubna se uskuteční od 18:30 v Kulturním zařízení Domovina v Holešovicích benefiční koncert nejmenších zpěváčků z Kühnova dětského sboru na podporu činnosti Dětského krizového centra. Kühňata zazpívají na podporu svých vrstevníků již potřetí a benefice se už tradičně koná na Praze 7, kde sbor sídlí. Akce se koná pod záštitou starosty MČ Praha 7, pana Jana Čižinského.

Čeští muzikologové součástí evropského projektu HERA Sound Memories

Hudba minulosti je pro dnešní Evropany samozřejmou součástí kultury. Hudbu různých historických období běžně slýcháme na koncertech i v médiích a často ani nepřemýšlíme o tom, jak je vlastně stará. Historická hudba může sloužit jako symbol a připomínka významných událostí nebo zprostředkovatel závažných myšlenek. Ale bylo tomu tak i na přelomu středověku a novověku?

Zpět do futurismu: Ladihluky podle BERGu a Pudláka

Pražské Studio Hrdinů bude dějištěm dalšího koncertu Orchestru BERG. Zazní na něm hudba Miroslava Pudláka pro futuristické hlukové nástroje intonarumori, Graffiti korejské skladatelky Unsuk Chin, nebo kompozice o technologické komunikaci.

Lípa Cantantes pro mladé zpěváky

6. duben 2018
Lípa Cantantes pro mladé zpěváky

Lípa Cantantes je pěvecká soutěž, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa. Je určena dětem a mladým lidem mezi 7-25 let věku z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému nebo komornímu zpěvu. Smyslem soutěže je podpořit zájem mladých lidí o interpretaci písní českých i světových autorů, vytváření příležitostí pro talentované žáky a rozvíjení jejich zájmu o klasický zpěv.

Liberecké (S)tvoření podle Gabriely Vermelho a Aleny Peškové

Liberecký baletní soubor v čele se svou uměleckou šéfkou Alenou Peškovou uvede 6. dubna 2018 v Šaldově divadle premiéru inscenace (S)tvoření. Libreto k inscenaci vytvořila Alena Pešková, která je zároveň režisérkou a choreografkou celé inscenace, autorkou hudby je zpěvačka, houslistka a skladatelka Gabriela Vermelho.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.