Redakce

Redakce

FOK oslaví Vánoce s Kouzelnou Rybovkou Matěje Formana

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK oslaví se svými posluchači Vánoce a advent skladbou, která k těmto svátkům neodmyslitelně patří – Rybovou Českou mší vánoční. Tentokrát ale v poetickém divadelním provedení v režii Matěje Formana, se sólisty, Kühnovým smíšeným sborem a herci z kladenského divadla Lampion. To celé pod taktovkou dirigenta Zdeňka Klaudy. Premiéra se uskuteční v pátek 3. prosince 2021 v 18:00 v Kostele sv. Šimona a Judy, další uvedení pak proběhnou mezi 20. a 25. prosincem 2021.

Raduj se! Orchestr Berg uvede vítěznou Hudbu k siréně Slavomíra Hořínky v Anežském klášteře

Letos v červnu se po padesáti letech dostala do České republiky mezinárodní cena Prix Italia, kterou obdržel orchestr Berg za svůj projekt Hudba k siréně. První prosincovou středu zazní v Anežském klášteře skladba Raduj se! od Slavomíra Hořínky, která také zvítězila v nedávném hlasování veřejnosti. Vstup je volný, krátký polední koncert – startující přesně v 11:50 – může posloužit i jako záminka k adventní návštěvě Anežského kláštera.

Sopranistka Jana Šrejma Kačírková pokřtila své debutové CD

Trojnásobná držitelka Ceny Thálie, sopranistka Jana Šrejma Kačírková, pokřtila ve čtvrtek 25. prosince na koncertě v Profesním domě MFF své první profilové CD s názvem Kdy láska přilétá.

Česká filharmonie s Jakubem Hrůšou provede ve světové premiéře skladbu Slavomíra Hořínky

První český orchestr pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta Jakuba Hrůši zahraje na třech koncertech Pohádku léta Josefa Suka a První houslový koncert Bohuslava Martinů, v němž se sólového partu ujme umělecký partner orchestru Josef Špaček. V první polovině koncertu Česká filharmonie ve světové premiéře představí skladbu Slavomíra Hořínky Raduj se III. Koncerty se uskuteční 1. až 3. prosince ve Dvořákově síni Rudolfina, přenos posledního z nich bude možné sledovat na YouTube kanálu České filharmonie. Živé vysílání zajistí Studio Rudolfinum za režijního vedení Michaela Bayera.

Stvoření světa v podání dětí i laureátů pěvecké soutěže ve Slezském divadle Opava představí projekt Let’s sing oratorio music

5. prosince od 19 hodin uvede Slezské divadlo Opava premiéru operního souboru – oratorium Josepha Haydna Stvoření světa, které je součástí mezinárodního projektu Let’s Sing Oratorium Music!. Režie se ujal současný ředitel divadla Ilja Racek, dirigovat budou Oliver Dohnányi a Fabrizio da Ros. Autorkou scény i kostýmů je Dana Hávová. Účinkují vítězové pěvecké soutěže duchovní hudby Concorso Internazionale Musica Sacra 2020, spoluúčinkuje orchestr a sbor Slezského divadla Opava.

Moravská filharmonie Olomouc připravuje na třetí adventní neděli benefiční koncert

V olomouckém Arcibiskupském paláci se v neděli 12. prosince od 19 hodin uskuteční Benefiční adventní koncert. Vystoupí na něm Trio Martinů doplněné o člena Moravské filharmonie, violistu Pavla Hánu. Na programu budou skladby Josepha Haydna, Johannese Brahmse a Antonína Dvořáka. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Pro Berliozovu Fantastickou symfonii nechala Janáčkova filharmonie Ostrava vyrobit speciální zvony. Ve čtvrtek je orchestr pod vedením Andreje Borejka rozezní

Velké symfonické skladby prověřené časem – takový je podtitul Symfonického cyklu A, který je základním pilířem a nejzásadnější dramaturgií programu Janáčkovy filharmonie Ostrava v probíhající sezoně. Právě v rámci tohoto cyklu zve JFO ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin do společenského sálu Domu kultury města Ostravy na koncert „Epizoda ze života umělcova“.

PKF — Prague Philharmonia vydává nové orchestrální album s hudbou Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů

PKF — Prague Philharmonia vydává nové orchestrální album s hudbou Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů. Zachycuje na něm vztah, jenž vznikl mezi orchestrem a jeho šéfdirigentem Emmanuelem Villaumem.

Dvořákova Praha představuje tři koncerty příštího ročníku a zahajuje vánoční předprodej

Hudební festival Dvořákova Praha zveřejnil tři koncerty z programu 15. ročníku festivalu, který se uskuteční ve dnech 8.–25. září 2022. Diváci se mohou těšit na orchestr Mnichovských filharmoniků pod vedením jejich šéfdirigenta Valery Gergijeva, izraelský Jerusalem Quartet nebo na koncertní provedení opery Rusalka s Českou filharmonií, dirigentem Semjonem Byčkovem a Asmik Grigorian v titulní roli. V tradičním vánočním předprodeji tak nyní festival nabízí tři z více než dvaceti připravovaných koncertů. Vstupenkami se mohou potěšit příznivci hudby a nadělit sobě či svým blízkým nevšední vánoční dárek.

30. ročník soutěže Musica Nova zná své vítěze

30. ročník Mezinárodní kompoziční soutěže zvukové tvorby se konal v uplynulých dnech již tradičně v Praze. 20.–21. listopadu 2021 se konala závěrečná evaluace skladeb mezinárodní porotou ve složení Rudolf Růžička (ČR), předseda, Elizabeth Anderson (USA/BE), Lenka Dohnalová (ČR), manažerka soutěže, Rainer Buerck (Německo), Juraj Ďuriš (SR), Pavel Kopecký (ČR), Peter Nelson (GB), Peter Stollery (GB). Kompoziční soutěže zvukové tvorby se účastnilo 76 skladeb autorů z 28 zemí Evropy, obou kontinentů Ameriky, Asie, Austrálie, nejvíce ze zemí s tradicí této hudby, především USA, Velké Británie, Itálie, Německa, Francie, Jižní Koreje a České republiky, pro níž má soutěž speciální kolo.

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.