Martin Flašar

Martin Flašar

Působí jako odborný asistent na Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Zabývá se hudební historiografií 20. a 21. století, vztahy mezi hudbou a technikou a estetikou multimédií. Je autorem a spoluautorem několika odborných knih a řady článků a studií, příležitostně spolupracuje s Českou televizí, Českým rozhlasem, odborným a denním tiskem. V letech 2010-2016 byl členem grantové komise MK ČR pro klasickou hudbu. Ve volném čase hraje na housle v jazzovém Indigo Quartetu a souborech věnujících se interpretaci staré hudby Musica Poetica a Ensemble Serpens Cantat.

 

 

  

Feld, Kalabis, Lukáš - Concertos

5. říjen 2007
Feld, Kalabis, Lukáš - Concertos

S Lucemburskem nás tradičně pojí pevné pouto. V jeho hlavním městě jsou uloženy ostatky otce Karla IV., jedno z náměstí hlavního města nese jméno Jana Palacha a vysílání Radia Luxembourg...

Ensemble Martinů - Setkávání - Odcházení

Ensemble Martinů je soubor, který ukazuje, že to s provozováním soudobé české hudby myslí vážně. Nebojí se ani drobných experimentů mírně vybočujících z hranic očekávatelných zážitků, ...

Béla Bartók - 6 String Quartets

26. listopad 2008
Béla Bartók - 6 String Quartets

Maďarská houslistka a nositelka Řádu britského impéria Kato Havasová jednou napsala, že Bartóka nemůže správně zahrát nikdo, kdo nepochopil, co pro rolníka znamená smrt jeho jediné krávy.

Suites and Partitas of Modern Times

5. říjen 2009
Suites and Partitas of Modern Times

Hudba 20. století přinesla mimo jiné i historizující styly: neoklasicismus a neobaroko. Začal s tím Igor Stravinskij v roce 1920, svým Pulcinellou na Pergolesiho hudbu. Také první skladba tohoto CD je z jeho pera.

Petr Pokorný - Klavírní skladby

11. leden 2010
Petr Pokorný - Klavírní skladby

Životní dráha Petra Pokorného se uzavřela 4. února 2008 a náhle si musíme klást otázku, jak to, že jeho hudba nezní na koncertních pódiích nebo v rozhlase? V případě Petra Pokorného platí známá latinská hříčka „nomen omen“. Jeho hudba se nepodbízí, nevnucuje...

Jan Novák – cizinec ve vlastní zemi

Procházím se po Ústředním hřbitově v Brně. V čestném kruhu jsou tu uloženy ostatky osobností, které minulost považovala za důležité a které nemají být pro budoucnost zapomenuty. Od hrobu Leoše Janáčka přecházím k hrobu Rudolfa Firkušného v těsné blízkosti moravského skladatele Jana Nováka. Jeho náhrobek připomíná klávesy klavíru, které jsou ale tak velké, že představují spíše překážky, které musel skladatel se svou rodinou v životě překonávat. Jejich posmrtná blízkost je jen odrazem blízkosti za života.

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.