Redakce

Redakce

Bobby McFerrin přidává koncert, v Praze vystoupí dvakrát

Nikoliv pouze jeden, ale hned dva koncerty v Praze odehraje americký hudebník Bobby McFerrin. Protože vstupenky na vystoupení naplánované na 15. května do Kongresového centra jsou již několik týdnů vyprodány, rozhodli se pořadatelé na následující den přidat ještě druhý koncert.

Dan Bárta   Illustratosphere představí svou Animage

Animage, tak zní název nového alba Dana Bárty a jeho kapely Illustratosphere, které se na pultech objeví v příštím měsíci. Už dnes a zítra večer ale proběhne v pražském Paláci Akropolis jeho koncertní premiéra.

Bobby McFerrin již tento týden v Praze

12. květen 2008
Bobby McFerrin již tento týden v Praze

Desetinásobný držitel Grammy a charismatický hudebník s hlasem o rozsahu čtyř oktáv totiž tento týden přijíždí do Prahy. Díky enormnímu zájmu o vstupenky muselo být původně naplánované vystoupení ve čtvrtek 15. května doplněno dalším koncertem v pátek 16. května.

Fenomenální kytarista John McLaughlin už zítra v Praze

Boří konvence jazzové hudby, nebojí se experimentovat a důvěřuje o generaci či dvě mladším hudebníkům - taková je aktuální vizitka progresivního jazzmana, kytaristy Johna McLaughlina.

Struny podzimu odtajňují program letošního ročníku

Tradičně ve znamení klasické hudby, staré hudby, jazzu, world music i crosseoveru se ponese program festivalu Struny podzimu, jehož letošní ročník bude na pražských scénách probíhat od 28. září do 19. listopadu.

Hana Hegerová oslaví narozeniny koncertem v Národním divadle

Zpěvačka Hana Hegerová na podzim oslaví své 77. narozeniny a u této příležitosti svým příznivcům nadělí dva výjimečné koncerty. První z nich proběhne 20. října - přesně v den narozenin – v pražském Národním divadle a druhý 28. října v brněnském Janáčkově divadle.

Věhlasný trumpetista Chris Botti přijede do Prahy

26. červenec 2008
Věhlasný trumpetista Chris Botti přijede do Prahy

V Kongresovém centru Praha se 6. října představí uznávaný trumpetiska Chris Botti - držitel mnoha významých ocenění a spolupracovník řady věhlasných hvězd.

Zemřel saxofonista Johnny Griffin

27. červenec 2008
Zemřel saxofonista Johnny Griffin

Ve věku osmdesáti let zemřel tenorsaxofonista Johnny Griffin. Jedna z výrazných osobností jazzového světa posledního půlstoletí skonala v pátek ve svém domě ve Francii.

Zpěvačka Yvonne Sanchez s novým albem

31. červenec 2008
Zpěvačka Yvonne Sanchez s novým albem

Yvonne Sanchez, v Praze usazená zpěvačka polsko-kubánského původu, vydá 1. září své nové album s názvem My Garden. Chystaná novinka bude teprve jejím druhým oficiálně vydaným albem a zároveň prvním u major labelu Warner Music.

Vertigo Quintet natočili společné album s Dorotou Barovou z Tara Fuki

Jazzová kapela Vertigo Quintet se spojila se zpěvačkou a violoncellistkou Dorotou Barovou z dua Tara Fuki. Výsledkem jejich spolupráce je sedmiskladbové eponymní album, které se na pultech objeví v první zářijový den.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.