Redakce

Redakce

Uhrančivá izraelská zpěvačka Yasmin Levy poprvé u nás (+ soutěž)

Izraelská zpěvačka Yasmin Levy se v rámci koncertní série Caravan of Voices premiérově představí v České republice, a to hned dvakrát: 10. listopadu v Domě kultury města Ostravy a o den později v pražském klubu Roxy.

Král flamenca Paco de Lucía zpátky v Praze (+ soutěž)

Již tento pátek navštíví pražské Kongresové centrum král flamenca, španělský kytarista Paco de Lucía, který zde za doprovodu své sedmičlenné kapely vystoupí jako hlavní hvězda desátého ročníku festivalu Kytara napříč žánry.

Struny podzimu zakončí jazzové housle Reginy Carter (+ soutěž)

Devět podzimních týdnů, po které probíhal festival Struny podzimu, zakončí královna jazzových houslí Regina Carter. Ta za doprovodu čtyřčlenné kapely představí v neděli 18. listopadu v Dvořákově síni Rudolfina projekt I'll Be Seeing You.

Dont’t worry, be happy: Bobby McFerrin v Praze

19. listopad 2007
Dont’t worry, be happy: Bobby McFerrin v Praze

Legendární Bobby McFerrin míří poprvé do České republiky. Představí se 15. května v Kongresovém centru Praha a svým vystoupením zároveň zahájí novou koncertní sérii Strings of O2, za kterou stojí pořadatelé festivalu Struny podzimu.

Kytaru napříč žánry zakončí Tommy Emmanuel (+ soutěž)

Po flamencovém králi Paco de Lucíovi festival Kytara napříč žánry uvítá další z hvězd kytarového umění – tentokrát nejrychlejšího trsátkového hráče, australského kytarového šamana Tommy Emmanuela.

Žižkovská Akropole se setkává (nejen) s jazzem

23. listopad 2007
Žižkovská Akropole se setkává (nejen) s jazzem

V pražském Paláci Akropolis bude během dnešního a zítřejšího večera probíhat pátý ročník festivalu Žižkov Meets Jazz. V rámci něj vystoupí Stan the Man, Jesse Ballard Band či Reifegerste Trio.

Jazzové hvězdy Dee Dee Bridgewater a Pee Wee Ellis v Praze

Koncertem německé world music skupiny Äl Jawala v klubu Reduta dnes odstartuje hlavní část programu jedenatřicátého ročníku Mezinárodního Jazzového festivalu Praha, který bude v metropoli probíhat až do 30. listopadu. Hlavní hvězdou bude americká zpěvačka Dee Dee Bridgwater.

Iva Bittová a Ida Kelarová na společném jazzovém koncertu

Iva Bittová a Ida Kelarová – dvě sestry a zpěvačky, které ovšem doposud nikdy neuskutečnily samostatný společný koncert. To se změní 5. ledna, kdy bok po boku vystoupí ve Velkém sále pražské Lucerny, aby zazpívaly klasické jazzové skladby.

Annette Dasch v Praze připomene výročí narození W. A. Mozarta

Letošní výročí narození jedné z největších hudebních osobností všech dob W. A. Mozarta oslaví Národní divadlo společně s přední světovou sopranistkou Annette Dasch. Koncert pod taktovkou dirigenta Tomáše Netopila proběhne přesně v den Mozartových narozenin - 27. ledna ve Stavovském divadle.

John McLaughlin se do Prahy vrací se svým novým projektem

John McLaughlin, uznávaný světový kytarista a několikanásobný držitel Grammy, přijede 21. května do Velkého sálu pražské Lucerny představit svůj nový jazzrockový projekt The 4th Dimension

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.