Redakce

Redakce

Yvonne Sanchez a Vertigo Quintet na festivalu Žižkov Meets Jazz

V pražském Paláci Akropolis bude o nadcházejícím víkendu probíhat šestý ročník klubového festivalu Žižkov Meets Jazz. Během dvou dnů se na pódiu vystřídá celkem šest souborů, které reprezentují aktuální scénu domácího jazzu a jemu spřízněných žánrů.

Kytarový mág Tommy Emmanuel zakončí evropské turné v Praze

Přes Švédsko, Holandsko, Belgii a Německo zavítá do pražského Kongresového centra věhlasný australský kytarista Tommy Emmanuel, honosící se titulem Certified Guitar Player. V rámci festivalu Kytara napříč žánry vystoupí v pátek 21. listopadu v pražském Kongresovém centru.

Jiří Pavlica a Joel Frederiksen zakončí festival Struny podzimu

Mezinárodní hudební festival Struny podzimu se s třináctým ročníkem rozloučí výletem do historie. Až na začátek 15. století zavede návštěvníky Rudolfina Jiří Pavlica a americký basista a loutnista Joel Frederiksen. Spolu se svými ansámbly vystoupí zítra večer v pražském Rudolfinu.

Koncert Tonyho Allena se přesouvá na únor

1. prosinec 2008
Koncert Tonyho Allena se přesouvá na únor

Koncert Tonyho Allena, který měl 19. prosince zakončit letošní sérii Respect plus, se přesouvá. Novým termínem je 25. únor, místem zůstává pražský Palác Akropolis.

Šansonový večírek na Euroconnections: Françoiz Breut a Szidi Tobias

Poslední letošní díl série Euroconnections přivítá v Paláci Akropolis dvě zpěvačky, jejichž písně čerpají z tradic šansonu. Poprvé se v Praze představí stálice francouzského šansonu Françoiz Breut, kterou večer na pódiu doplní ještě slovenská zpěvačka Szidi Tobias.

Bach v podání Laibach zazní v pražském kostele

Kultovní a kontroverzní slovinská kapela Laibach představí 22. února v pražském kostele Sv. Šimona a Judy svůj multimediální koncertní projekt Kunst der Fuge, v překladu Umění fugy.

Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha

Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha, který pořádá Česká televize, si za dobu svého působení vybudoval pozici nejvýznamnějšího světového televizního festivalu v oblasti hudby a tance na obrazovce.

Respect plus nabídne albánské polyfonní soubory Jonianet, Saze Ensemble a Gerda Dalipaj

Už několikrát jsme avizovali zítřejší koncert afrobeatového mistra Tonyho Allena v rámci série Respect plus. Ta bude pokračovat i v březnu, kdy nabídne vystoupení albánských polyfonních souborů Jonianet, Saze Ensemble a Gerda Dalipaj.

Březnové koncerty Jazz Meets World: Avishai Cohen, Tony Lakatos a Habib Koité

Hudební série Jazz Meets World nabídne tuto neděli v pražském Paláci Akropolis vystoupení proslulého Avishaie Cohena. Další březnové koncerty se ponesou pod taktovkou Tonyho Lakatose a Habiba Koitého.

Po uzávěrce s Markem Vrabcem, ředitelem Mezinárodního festivalu Struny podzimu

Program festivalu Struny podzimu představuje osobitý hudební mikrokosmos, který na relativně komorním půdorysu tří koncertů ve třech řadách představuje...

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.