Markéta Jůzová

Markéta Jůzová

Alexandre Collard: Česká hornová hra je famózní

Nadějný mladý francouzský hornista Alexandre Collard, který zvítězil v 70. ročníku mezinárodní hudební soutěže Pražského jara, se vrátí v sezoně 2018/2019 do České republiky. V lednu koncertně vystoupí na Mezinárodním festivalu komorní hudby Euroart Praha a v květnu na MHF Pražské jaro.

Janáček Brno 2016 - špičkový koncert Britů v koncertní řadě

Mezinárodní divadelní a hudební festival Janáček Brno 2016 nabídl v rámci svého 5. ročníku koncertní řadu, která se uskutečnila ve dnech 8. - 17. října 2016. Sympaticky s ohledem na různorodý charakter programů komorních, orchestrálních a sborových se konaly koncerty v různých sálech moravské metropole.

Z vycházející hvězdy je přední britská flétnistka

Flétnistka Juliette Bausor na sebe strhla pozornost úspěchy ve své rodné zemi a v zahraničí. Mezinárodní Organizace evropských koncertních síní ji zvolila před dvěmi lety za ECHO „Rising Star“ (Vycházející hvězda). Pár dní po úspěšných koncertech v Německu s harfistkou Janou Bouškovou se stala první flétnistkou  Londýnské filharmonie.  

Češi mají bohužel tendenci spokojovat se s průměrem

Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha mění v každém roce složení poroty osobností z různých zemí. Její členové hodnotí nejen soutěžní snímky z České republiky a ze zahraničí,  ale debatují i nad aktuálním stavem televizní a filmové hudební a taneční tvorby.  Dlouholetý ředitel Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro Roman Bělor, který zastává také funkci místopředsedy Asociace hudebních festivalů ČR, usedl na podzim v komisi 53. ročníku prestižní televizní přehlídky. V roce 2012 byl jmenován členem rady Mezinárodního fondu na

Violoncellistka Michaela Fukačová hraje hudbu Antonína Dvořáka se ctí

Vzácným hostem abonentního koncertu Malého symfonického cyklu byla ve východočeské metropoli 6. října 2016 v Sále Filharmonie Hradec Králové v Dánsku žijící violoncellistka Michaela Fukačová. Náročný hudební program standardních repertoárových děl nastudoval  Andreas Sebastian Weiser, šéfdirigent Filharmonie Hradec Králové. S orchestrem vstoupil letos již do své páté sezony, přičemž od září dělí své profesní povinnosti i se Státní operou v Praze, kde je novým hudebním ředitelem. V Hradci Králové je před zahájením společného koncertu očekával vyprodaný sál.

Zlatá Praha oslnila návštěvníky festivalovým kulturním programem

Mezinárodní festival prezentující aktuální snímky produkcí různých zemí světa soustředil letos v naší metropoli opět pozornost na nejnovější filmy a televizní pořady s hudební i taneční tématikou. Do Prahy se sjeli mnozí významní producenti, režiséři, scénáristé se svými týmovými profesními kolegy, aby ve dnech 28. září – 1. října 2016 debatovali nad aktuálním stavem současné tvorby, jednali o možnostech spolupráce a začlenění nejmodernějších technologií do natáčení zajímavých snímků.

Vídeňská státní opera láká nejen hvězdnými umělci, ale i pestrou nabídkou oper, baletů, koncertů a odborných diskusí

Ředitel Vídeňské státní opery Dominique Meyer klade v nové sezoně akcent na epochální šíři repertoárových děl. Operní nabídka zahrnuje čtyřiapadesát produkcí, jejichž data vzniku kompozic vytváří záběr 275 let, od Alciny (1735) Georga Friedricha Händela po Medeu (2010) Ariberta Reimanna. V  nové sezoně připraví světoznámé divadlo v nastudování mezinárodních týmů pět operních premiér.

Spannungen znamená napětí. O hudebním setkávání v německém Heimbachu

V malebném německém městě Heimbach ležícím v kraji Duryňska ve spolkové německé zemi Severního Porýní – Vestfálska, nacházejícího se poblíž hranic s Belgií a Nizozemím, se koná od roku 1998 každé léto Hudební festival komorní hudby. Ve svém záhlaví nese symbolický název „Spannungen / Napětí,“ jenž vystihuje lokalitu i atmosféru prostředí. Koncerty se konají v krásné secesní vodní elektrárně, která byla zřízena v roce 1904 za účelem výroby elektrické energie. Dodnes je z části funkční a otevřena i v rámci Průmyslového muzea RWE. Dominantou města je hrad Hengebach z 11. století, který se stal po renovaci v roce 2009

Legendární trumpetista Arturo Sandoval exceloval v klasice i jazzu

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov dlouhodobě nabízí posluchačům koncerty napříč hudebními žánry. Exkluzivním programem s úspěšným pozváním světoznámých osobností klasické a jazzové hudby s objevnou a repertoárově přitažlivou dramaturgií pro odborníky, hudební profesionály a širokou veřejnost oslavil s velkým zájmem veřejnosti jubilejní 25. ročník. S ohlédnutím do minulosti si stále udržuje vysoký standard i ve srovnání s prestižními festivaly v zahraničí.

Slavnostní zakončení MHF Český Krumlov a hudební pozvánka na příští ročník

Slavnostní závěr jubilejního 25. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 6. srpna 2016 v Pivovarské zahradě patřil vrcholnému dílu Carla Orffa Carmina Burana, ke kterému byl přizván významný dirigent Petr Vronský . Dílo nastudoval s hlubokým porozuměním.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.