pondělí, 9. březen 2020

Studentům hudební interpretace se nově otevírá Orchestrální akademie v Kroměříži

Napsal(a) 

Mladí hudebníci si mohou zdokonalit své schopnosti hraní v orchestru pod vedením předních hráčů České filharmonie a dirigenta Tomáše Netopila. Kroměřížská Letní hudební akademie totiž ve svém dalším ročníku vedle sólových oborů nově otevírá Orchestrální akademii. Projekt připravuje ve spolupráci s Akademií klasické hudby. Studenty čeká na závěr vystoupení na festivale MHF Dvořákova Praha 2020.

Uchazeči mají možnost podat elektronickou přihlášku ke studiu v Orchestrální akademii až do konce března 2020, podmínky jsou uveřejněny zde. Akademie je určena pro studenty konzervatoří, vysokých škol a mladé umělce ve věku od 15 do 24 let z České republiky i ze zahraničí. 

Součinnost dirigenta Tomáše Netopila, s hráči České filharmonie umožní studujícím mladým hudebníkům seznámit se s procesem a přípravou koncertního provedení symfonického díla na velmi vysoké profesionální a umělecké úrovni,“ uvádí Jan Simon, intendant Akademie klasické hudby.

Orchestrální akademie se uskuteční v Kroměříži u příležitosti mezinárodní Letní hudební akademie od 10. do 16. srpna a v Praze pak v termínu od 11. do 13. září. Studenti se také dvakrát představí veřejnosti jako členové Mladé Filharmonie Dvořákovy Prahy – na závěr soustředění v Kroměříži zahrají v Květné zahradě 16. srpna a vrcholem bude 13. září premiéra na MHF Dvořákova Praha 2020. Orchestr zahraje Beethovenovou devátou symfonii společně se sólisty Simonou Šaturovou, Markétou Cukrovou, Petrem Nekorancem, Janem Martiníkem a Pražským filharmonickým sborem.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.