středa, 16. leden 2019

Struny dětem v Minoru s Anetou Langerovou a Jiřím Vodičkou

Napsal(a) 

, foto Zdeňka Hanáková foto: Zdeňka Hanáková

Jaké to je, když si múzy hrají? To se dozví poslední březnový víkend malí i velcí návštěvníci rodinného festivalu Struny dětem v Minoru, díky kterému s příchodem jara ožijí prostory divadla Minor a Novoměstské radnice. Návštěvníci se mohou od pátku 29. do neděle 31. března těšit na tři desítky různých akcí plných hudby, tance či divadla a setkání s předními umělci domácí scény.

Struny dětem v Minoru zábavným a inspirativním způsobem představují dětem pestrý svět umění. Ožije jím i Vodičkova ulice, kde bude pozastavena doprava. Program láká na nedělní koncert Anety Langerové s její kapelou a smyčcovým triem. Sobotní podvečer bude patřit Monice Načevě s Michalem Pavlíčkemsmyčcovým kvartetem Pavla Bořkovce s akustickým programem Možnosti tu ještě sou. Fúzi žánrů přiváží skupina Vanua 2 v čele s Yannickem Tevim. Nebude chybět festivalový koncert Pišlických příběhů Beaty HlavenkovéIvanem Trojanem, Lenkou Dusilovou a dalšími. Setkání u cella nabídne Terezie Kovalová a koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička. Epoque Quartet představí své Housle bez fraku. Děti se mohou aktivně zapojit na celé řadě workshopů, které tentokrát připravili například flétnistka Markéta Stivínová, choreografka Lenka Tretiagová či bubeník Jan Hrovatitsh. Program nabízí i řadu výtvarných dílen a hravých zón pro různé věkové kategorie pro aktivní kreativitu i odpočinek.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.