pondělí, 5. březen 2018

Struny dětem po deváté: S Terezií Kovalovou nebo Epoque Quartetem

Napsal(a) 

Terezie Kovalová Terezie Kovalová

Hudba, tanec, divadlo, hry nebo vyprávění pro tvořivé děti zaplní o březnovém víkendu 23. až 25. pražské divadlo Minor a Novoměstskou radnici. Devátý ročník festivalu Struny dětem nabídne tři desítky koncertů i workshopů. Na prknech minorského divadla se představí písničkář Thom Artway, jazzovou strunu rozezní Matej Benko a violoncellistka Terezie Kovalová vystoupí společně s Tomášem Jamníkem. 

„Struny dětem v Minoru každoročně nabízí i pečlivě vybraná vystoupení umělců, kteří běžně pro rodinné publikum nevystupují. Tyto koncerty si užívají společně děti i rodiče. To je letos například koncert Thoma Artwaye nebo The Fellas. V minulosti zmíním skvělou atmosféru na koncertech Tata Bojs, Spirituál kvintet či Bratrů Ebenů. K překvapivým a nečekaným momentům pak dochází na obou stranách - hlediště i jeviště,“ říká Dana Syrová, ředitelka festivalu. Jednotlivé koncerty, představení nebo workshopy doplňuje po celý víkend i doprovodný program festivalu, který každoročně umožní návštěvníkům festivalu i náhodným kolemjdoucím zažít spoustu zážitků i bez předem zakoupených vstupenek. V dřevěných dílnách si děti budou moci vyrobit hudební nástroje či ptačí budku. S Linkou bezpečí se budou tvořit magické mandaly a lektoři Národní galerie v Praze povedou originální tvořivou dílničku o rotaci.

Okno do světa argentinského tanga otevře Tango Argentino, koncert nejen s hudbou, v podání Escualo Quintetu, Gabriely Vermelho a tanečníků ze skupiny Buenos Aires Tango. Konec škatulkám vyhlásí v programu Housle bez fraku  Epoque Quartet, v Setkání u cella provede tradičně netradiční průvodce Strun dětem Filip Jevič programem s Terezii Kovalovou a Tomášem JamníkemPlanety rozezpívají Sluneční soustavu v autorském projektu Mateje Benka a jeho hostů.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.