úterý, 3. prosinec 2013

Soutěž Nadace Bohuslava Martinů

Napsal(a) 

Ve dnech 29.-30. listopadu se uskutečnila každoroční Soutěž Nadace Bohuslava Martinů. Letošní klání bylo vyhlášeno v oboru housle a v porotě zasedli odborníci Ivan Štraus , František Novotný , Leoš Čepický a Ludvík Kašpárek . První cenu získala Olga Šroubková , které byla zároveň udělena Zvláštní cena za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů. Na druhé příčce se umístily Lucie Kopsová a Barbora Valečková a třetí cenu získal Jakub Marek .

Čestná uznání byla udělena Markétě Vokáčové , Pavle Mazancové , Markétě Janouškové a Janu Zrostlíkovi , Cenu Nadačního Fondu Zuzany Růžičkové a Viktora Kalabise za nejlepší interpretaci díla Viktora Kalabise získal Jakub Marek . Cena Českého spolku pro komorní hudbu byla udělena třem dámám: Olze Šroubkové , Lucii Kopsové a Barboře Valečkové .

Olga Šroubkoá Olga Šroubkoá

Olga Šroubková

Začala hrát na housle v pěti letech pod vedením své matky prof. Rimmy Kotmelové. V osmi letech pokračovala na HŠ hl. m. Prahy pod vedením Jiřího Fišera, u něhož studuje dodnes na Gymnáziu Jana Nerudy ve třídě s hudebním zaměřením. V roce 2002 získala na celostátní soutěži ZUŠ 2. cenu a v roce 2003 v soutěži komorních souborů HŠ s kvartetem 1. cenu. Na Kocianově houslové soutěži získala 3. cenu a dvě 2. ceny. V soutěži komorních duet získala spolu s V. Mojzešovou 1. cenu a titul absolutního vítěze. Několikrát hrála na koncertech v Rudolfinu s mistrem Josefem Sukem v rámci cyklu „J. Suk uvádí mladé talenty“. Věnuje se také komorní hře, působí jako primárius Prantlova kvarteta. Od roku 2007 je koncertní mistr Symfonického orchestru GJN.

,

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.