pátek, 6. září 2019

S dětmi do doby Antonína Dvořáka – rodinný den v Anežském klášteře

Napsal(a) 

Ericsson Quartet Ericsson Quartet
V sobotu 14. září od 13 hodin pořádá mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha tradiční (nejen) hudební odpoledne pro děti a jejich blízké. V krásných prostorách Anežského kláštera a jeho zahradách mohou návštěvníci nahlédnout v tematických dílnách do doby Antonína Dvořáka. Přípravy programu se ujal saxofonista a klarinetista, zpěvák, dirigent a herec Felix Slováček mladší, který se zhostí také role moderátora a průvodce. Den vyvrcholí v 17 hodin koncertem Felixe Slováčka ml. s Vjačeslavem Gorokhovským, Radkou Sehnoutkovou, Janem Ericssonem, uskupením Ericsson Quartet a beatboxerem Peterem Strenáčikem v kostele sv. Františka.

Od 13 do 17 hodin mohou děti za symbolický poplatek navštívit jednotlivé workshopy nazvané Život za časů Antonína Dvořáka. Ty je seznámí se způsobem života v době, kdy skladatel žil a tvořil – dozvědí se například, jak lidé tehdy vařili, co si oblékali, jak léčili nemoci, jak probíhala školní výuka, jak se bavili nebo jakou hudbu poslouchali. „Na interaktivních stanovištích, kterými budou provázet herci v dobových kostýmech, si děti vyzkouší například tanec, poznávání hudebních nástrojů, nebo si mohou připravit švestkové knedlíky,“ vysvětluje jeden z průvodců, Felix Slováček ml.

V 15 hodin se v rámci volně přístupné Talent Stage na pódiu kostela svatého Františka představí mladí hudebníci Martin Kot (akordeon), Kristian Mráček (housle), Jan Novák (housle), Jan Schulmeister (klavír) a rovněž Jan Čmejla, vítěz rozhlasové soutěže Concertino Praga 2019, který letos například sólově vystupoval ve washingtonském Kennedyho Centru.

Hudební atmosféru celého odpoledne bude na venkovní scéně v zahradě Anežského kláštera průběžně vytvářet Pražské saxofonové kvarteto ve složení Jaroslav Hustoles (tenorsaxofon), Felix Slováček ml. (sopránsaxofon), Tomáš Hustoles (altsaxofon) a Aleš Hustoles (barytonsaxofon). Zazní mimo jiné skladby George Gershwina, Jaroslava Ježka nebo Glenna Millera.

Od 17 hodin bude pódium v kostele patřit hudbě Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse, ale i netradiční formě muzicírování ve spojení interpretů a posluchačů. Děti i rodiče prožijí hudební chvilky s houslemi a beatboxem, setkají se s klavíristou Vjačeslavem Gorokhovským, ale také se smyčcovým rodinným kvartetem Mikaela Ericssona, Vodníkem v podání Jana Ericssona nebo Rusalkou ztělesněnou Radkou Sehnoutkovou. Vše završí „beatboxer“ Peter Strenáčik s kvartetem a Felixem Slováčkem, kteří zapojí do svého vystoupení i publikum.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.