S dětmi do doby Antonína Dvořáka – rodinný den v Anežském klášteře

Od 13 do 17 hodin mohou děti za symbolický poplatek navštívit jednotlivé workshopy nazvané Život za časů Antonína Dvořáka. Ty je seznámí se způsobem života v době, kdy skladatel žil a tvořil – dozvědí se například, jak lidé tehdy vařili, co si oblékali, jak léčili nemoci, jak probíhala školní výuka, jak se bavili nebo jakou hudbu poslouchali. „Na interaktivních stanovištích, kterými budou provázet herci v dobových kostýmech, si děti vyzkouší například tanec, poznávání hudebních nástrojů, nebo si mohou připravit švestkové knedlíky,“ vysvětluje jeden z průvodců, Felix Slováček ml.

V 15 hodin se v rámci volně přístupné Talent Stage na pódiu kostela svatého Františka představí mladí hudebníci Martin Kot (akordeon), Kristian Mráček (housle), Jan Novák (housle), Jan Schulmeister (klavír) a rovněž Jan Čmejla, vítěz rozhlasové soutěže Concertino Praga 2019, který letos například sólově vystupoval ve washingtonském Kennedyho Centru.

Hudební atmosféru celého odpoledne bude na venkovní scéně v zahradě Anežského kláštera průběžně vytvářet Pražské saxofonové kvarteto ve složení Jaroslav Hustoles (tenorsaxofon), Felix Slováček ml. (sopránsaxofon), Tomáš Hustoles (altsaxofon) a Aleš Hustoles (barytonsaxofon). Zazní mimo jiné skladby George Gershwina, Jaroslava Ježka nebo Glenna Millera.

Od 17 hodin bude pódium v kostele patřit hudbě Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse, ale i netradiční formě muzicírování ve spojení interpretů a posluchačů. Děti i rodiče prožijí hudební chvilky s houslemi a beatboxem, setkají se s klavíristou Vjačeslavem Gorokhovským, ale také se smyčcovým rodinným kvartetem Mikaela Ericssona, Vodníkem v podání Jana Ericssona nebo Rusalkou ztělesněnou Radkou Sehnoutkovou. Vše završí „beatboxer“ Peter Strenáčik s kvartetem a Felixem Slováčkem, kteří zapojí do svého vystoupení i publikum.

Sdílet článek: