pondělí, 14. prosinec 2015

Rok Mozarta 2016 do Prahy přivede nejen Menzelovu Così fan tutte

Napsal(a) 

Jiří Menzel Jiří Menzel

V průběhu týdne od 17. do 24. 4. 2016 představí Prague Music Festival I´Mozart spolu s Národním divadlem a Českou filharmonií přehlídku operních souborů a několik koncertů. Program přehlídky zahájí čínský klavírista Yundi, donedávna nejmladší vítěz chopinovské soutěže. Po třech letech se také v Praze objeví americko-venezuelská klavíristka Gabriela Montero, partnerem jí bude Pražský komorní orchestr a hudební ředitel Státní opery v Praze Martin Leginus.

Poprvé v České republice se představí ruská sopranistka Julia Lezhneva, jeden z největších pěveckých objevů posledních let. Doprovodí ji orchestr La Voce Strumentale a koncertní mistr Dmitri Sinkovský. Na koncertě s FOKem se představí japonská klavíristka Hisako Kawamura, laureátka mnoha mezinárodních soutěži včetně hudební soutěže ARD v Mnichově.

Operní část přehlídky zahájí ve Stavovském divadle Únos ze serailu v provedení mnichovského divadla Staatstheater am Gärtnerplatz, v režii Stephanie Mohr, dirigentem bude Marco Comin. Soubor opery Národního divadla v Praze představí dvě Mozartovy opery -  Figarovou svatbu a Dona Giovanniho. Poslední z operního programu bude Così fan tutte, příběh zpracovávající oblíbený motiv zkoušky ženské věrnosti v podání Národního divadla Budapešť. Dirigentem inscenace, jejíž režie se ujal Jiří Menzel, bude Halasz Péter.

Mozart a Praha je nekonečné téma. Ve spolupráci s Mozartovou obcí proběhne v termínu 15. – 16. 4. 2016 konference na téma Aktuální otázky mozartovského výzkumu. Garantem je jedna z největších odbornic na život a dílo W. A. Mozarta PhDr. Milada Jonášová, Ph.D.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.