středa, 5. březen 2008

Princezna Caroline Murat navštívila Petrof

Napsal(a) 

Caroline Haffner Caroline Haffner

Sídlo královéhradecké společnosti Petrof, největšího evropského výrobce pian, v pondělí navštíví Caroline Murat , známá také pod uměleckým jménem Caroline Haffner .

Francouzská pianistka je přímým potomkem královského rodu císaře Napoleona Bonaparte a zároveň zakladatelkou a organizátorkou řady hudebních festivalů ve Švýcarsku a Francii.

V Hradci Králové si bude vybírala koncertní klavír pro švýcarské Association pour la Promotion de la Musique Classique, jehož je presidentkou. V sídle této organizace jsou pořádány koncerty, které pravidelně navštěvují desítky významných osobností z řad světových mecenášů a sponzorů hudebních akcí.

„Princezna Caroline osobně vyzkoušela piána Petrof a vysoce ocenila jak jejich dokonalé provedení, tak i osobitý, světově proslulý romantický tón. Uznáním nešetřila ani u nástroje vybaveného magneticky akcelerovanou mechanikou MAA, kde ocenila zejména rychlou "repetici" a vhodnost nástroje pro výuku klavírní hry ve školách. S velkým zájmem si vyzkoušela také nový produkt Petrof: P X-tended, který přináší komplexní řešení propojení akustického piána se systémem tichého piána a výukovým a notačním SW,“ říká Zuzana Ceralová , jednatelka společnosti Petrof.

„Je úžasné, že Petrof vyrábí nejenom skvělá klasická piána, ale přichází s technickými inovacemi využívajícími nejnovějších technologických ymožeností. P X-tended přináší zásadně novou kvalitu, kterou ocení zejména skladatelé a učitelé hudby. Prohlídka výroby a předvedené nástroje mě nadchly,“ uvedla princezna.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.