středa, 18. leden 2012

Prague Proms 2012

Napsal(a) 

Osmý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms proběhne mezi 16. červnem až 22. červencem 2012. Pořadatelé pozvali opět řadu zářivých osobností klasické hudby a jazzu. Festival otevře 16. června jeden z nejlepších jazzových trumpetistů Nicholas Payton. Navíc tento 38 letý Američan uvede s domovským Českým národním symfonickým orchestrem (v roce 2013 oslaví dvacet let existence) světovou premiéru své skladby, kterou píše na přání Prague Proms. Dalším jazzovým magnetem bude fenomenální americký zpěvák Kurt Elling, jenž vystoupí v Praze 9. července poprvé. Hostem festivalu bude též venezuelská pianistka Gabriela Montero, která zahraje hudbu Mozarta a Gershwina. V úterý 19. června nabídne Prague Proms „Osudovou noc“, kdy dirigent Libor Pešek a ČNSO uvedou Beethovenovu 5. symfonii „Osudovou“ a Mahlerovu Píseň o zemi, v níž sólový part přednese mezzosopranistka Dagmar Pecková (jméno tenoristy zatím není známé). Nebude chybět tradiční Hollywoodská noc a muzikálový večer věnovaný tentokrát Londýnu. V klubu Jazzdock proběhne druhý ročník přehlídky tuzemských formací Prague Proms Open. Závěrečná noc nabídne árie, kterými končí slavné opery; bude se tedy slavit nebo umírat. Mezi sólisty budou sopranistka Eva Urbanová a barytonista Gianfranco Montresor; dirigent - Marcello Rota. Prodej vstupenek začne 1. března.

odkazy

Prague Proms

Luboš Stehlík

Mým rodným městem jsou Pardubice, kde jsem se učil hrát na housle a violu. Housle a zpěv jsem studoval na Konzervatoři pro mládež s vadami zraku v Praze. V témže městě absolutorium oboru hudební věda na FF UK. Do pracovního procesu vstoupiv ještě před vysokou školou ročním pobytem v Pěveckém sboru AUS. Po skončení muzikologie, kde moji diplomovou práci vedl Petr Eben, nastoupil jsem v roce 1984 do knižní redakce nakladatelství Editio Supraphon. Od roku 1989 jsem působil několik let v Pěveckém sboru Českého rozhlasu. Po jeho vymazání z českého hudebního života  jsem se stal v roce 1994 členem týmu, později šéfredaktorem časopisu Harmonie, který se brzy stal nejlepším tištěným hudebním médiem České republiky. Jsem partnerem manželky nejlepší ze všech, otcem tří dětí a dědečkem (zatím) sedmi vnoučat.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.