čtvrtek, 4. duben 2019

Pozvěte je znovu! Pražský filharmonický sbor míří do Izraele

Napsal(a) 

Sopránová sekce PFS, foto Petra Hajská Sopránová sekce PFSfoto: Petra Hajská

Pražský filharmonický sbor míří na turné do Izraele, kde se představí během pěti koncertů v Tel Avivu a Haifě. Sbor dlouhodobě spolupracuje s Izraelskou filharmonií na uvádění velkých děl. V roce 1993 společně vystoupili poprvé, pod vedením Zubina Mehty provedli Verdiho Requiem.

Během desetidenního turné nyní zazní Německé requiem Johannesa Brahmse, PFS a Izraelskou filharmonii bude dirigovat Manfred Honeck. Po loňské cestě sboru do Izraele vyšly nadšené ohlasy: „Pražský filharmonický sbor demonstroval zvukové kvality špičkového světového vokálního tělesa – disponuje plným zvukem, bezchybnou vyvážeností jednotlivých sekcí a jednotným vybroušeným zpěvním projevem. Jedna prosba (Izraelské) filharmonii: prosím, pozvěte nám tyto milé přátele znovu, a pokud možno co nejdříve!" (Opus magazine, 4/2018)  Spolupráce PFS s Izraelskou filharmonií bude ještě letos pokračovat v rámci Dvořákovy Prahy, kde společně se Zubinem Mehtou uvedou Mahlerovu Symfonii č. 3 d moll.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.