středa, 9. prosinec 2020

Nová grantová výzva nadací Škoda Auto a Bohemian Heritage Fund chce nastartovat kulturu po krizi

Napsal(a) 

Pavel Smutný, foto Jiří Turek Pavel Smutnýfoto: Jiří Turek

Nadační fond Škoda Auto a Bohemian Heritage Fund vypisují otevřenou grantovou výzvu. V rámci projektu Kultura má zelenou chtějí nastartovat kulturní život po koronavirové krizi a najít nové možnosti a umělecké formy přizpůsobené změněným podmínkám. Výzva mezi žadatele rozdělí 1 100 000 korun.

„Česká kultura dostala v roce 2020 tvrdé rány, na které nebyla a ani nemohla být připravena. Silně proto cítíme potřebu jí nejen pomoci, ale také ji připravit na nová pravidla, jež mohou v příštím roce přijít,“ říká Bohdan Wojnar člen dozorčí rady Nadačního fondu Škoda Auto.

Výzva má motivovat kreativní osobnosti z celé České republiky, aby přišly s konkrétní vizí, jak obnovit kulturu, případně přinesly nové nápady a formy, které se však musí týkat Mladoboleslavska nebo se na jeho území odehrají. „Leitmotivem roku 2020 byl plán b, se kterým jsme museli všichni přijít. Do budoucnosti už můžeme hledět poučeni a připraveni, proto chceme dát kulturní scéně možnost realizovat kvalitní projekty, které budou reflektovat nově získané zkušenosti,“ doplňuje Pavel Smutný, prezident nadačního fondu Bohemian Heritage Fund.

Přihlásit je možné všechny umělecké projekty, které pomůžou obnovit aktivní kulturní život na Mladoboleslavsku po koronavirové epidemii, ať už půjde o nové umělecké dílo či o způsob, jak kulturu zachovat i v době nařízené izolace a také po jejím skončení. „Fantazii se meze nekladou. Chceme, aby vznikl zcela nový projekt, který skutečně svede lidi dohromady a přinese unikátní kulturní obsah navázaný na mladoboleslavský region,“ říká Lenka Lindaurová, kurátorka a umělecká ředitelka Bohemian Heritage Fund.

Grantová výzva mezi žadatele rozdělí celkem 1 100 000 korun. Zájemci mohou své projekty přihlašovat do 28. února 2021. Ty nejlepší vybere sedmičlenná odborná komise. Vybrané projekty pak musí být v roce 2021 i realizovány. Více informací včetně přihlášky najdete na kulturamazelenou.cz.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.