pondělí, 31. březen 2014

Nicholas Payne v těchto dnech v Brně

Napsal(a) 

Nicholas Payne Nicholas Payne

V rámci příprav konference k Roku české hudby navštíví v těchto dnech Brno a Ostravu Nicholas Payne, ředitel asociace Opera Europa (OE). Jedná se o profesionální asociaci, která rozvíjí spolupráci mezi evropskými operními domy a festivaly. Jejími členy je 142 divadel a festivalů z celkem 37 zemí. OE má velký přesah své působnosti v oblasti opery po celém světě.

OE pořádá 2x do roka pravidelné konference, kterými propaguje operu jako stále živý hudební žánr a podporuje otevřenou debatu o tématech, týkajících se operní produkce. Po sedmi letech, v listopadu 2014, se bude konat v České republice, tentokráte na Moravě. Jejím tématem je Rok české hudby a konference bude spjata se 4. ročníkem Mezinárodního festivalu Janáček Brno 2014, který v tomto roce slaví 160 let od narození. Cílem pro Národní divadlo Brno a Národní divadlo moravskoslezské, organizátory konference, je podpořit mezinárodní věhlas české hudby a českých skladatelů.

Nicholas Payne se ředitelem Opera Europa (založena 2001) stal v roce 2003. Vytvořil z této organizace hlavní profesionální operní sdružení v Evropě a navázal profesionální kontakty v celém operním světě. Opeře se věnuje od roku 1968, kdy se stal členem Královské opery v Covent Garden. Dále působil ve Velšské národní opeře v Cardiffu, následně byl jmenován generálním ředitelem Opera North se sídlem v Leedsu. Po návratu do Londýna se stal ředitelem Královské opery v Covent Garden. Později byl jmenován generálním ředitelem Anglické národní opery v londýnském divadle Coliseum.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.