čtvrtek, 28. květen 2020

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora proběhne na sklonku léta

Napsal(a) 

Jiří Bárta, foto Michal Kobrle Jiří Bártafoto: Michal Kobrle
MHF Kutná Hora se v důsledku mimořádných opatření uskuteční v termínu od 22. do 30. srpna 2020. Až na několik změn zůstává původní dramaturgie ve většině zachována. Festival se pod vedením uměleckého ředitele a violoncellisty Jiřího Bárty soustředí nejen na tvorbu světově známých autorů, ale také na méně uváděné autory, letos to budou například Wojciech Kilar nebo Sofia Gubaidulina.

Dramaturgické změny komentuje Jiří Bárta slovy: „Zrušení festivalu pro nás bylo řešením posledním. Z původního programu jsme zachovali větší část, vystoupení zahraničních umělců však bohužel možné nebude.“ Právě z toho důvodu se přesouvá kompletní provedení 32 klavírních sonát Ludwiga van Beethovena v podání Konstantina Lifschitze na příští rok. Oslavy výročí 250 let od Beethovenova narození se tak promítnou v posledních třech koncertech, kdy budou mít posluchači možnost slyšet program složený výhradně z děl tohoto skladatele. Festival završí sonáty pro klavír a violoncello, smyčcové kvartety,
ale i symfonická tvorba, jejíž provedení se ujme Komorní filharmonie Pardubice v čele s dirigentem Stanislavem Vavřínkem při závěrečném koncertu v chrámu sv. Barbory.

V sérii komorních koncertů se kromě samotného Jiřího Bárty představí klavírista Igor Ardašev, harfistka Jana Boušková, klavíristka Terezie Fialová, houslista Roman Patočka, vokální duo Kchun, violista Karel Untermüller, akordeonistka Jarmila Vlachová, Škampovo kvarteto a další. Festival rozezní prostory chrámu sv. Barbory, kostela sv. Jana Nepomuckého, kaple Božího těla a kostela Zvěstování Panny Marie v Bohdanči u Kutné Hory. Více informací je k nalezení webových stránkách MHF Kutná Hora.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.