Metropolitní opera ruší všechna podzimní vystoupení. Otevře nejdříve na konci roku

Newyorská Metropolitní opera oznámila důležité změny programu aktuální sezony. Všechna vystoupení včetně živých přenosů Live in HD jsou až do konce roku zrušena. Vzhledem k přetrvávající nutnosti dodržovat společenský odstup byly vybrané produkce odloženy na pozdější sezony. Místo zrušených přenosů nabídne Met záznamy starších provedení původně plánovaných titulů.

Generální manažer Met Peter Gelb oznámil, že „společenský odstup a velká opera jednoduše nejdou dohromady“. Uvedl, že lékařští experti předpokládají trvání tohoto stavu i během letošního podzimu. Vyslovil však také naději, že konec roku bude také znamenat možnost opět otevřít dveře proslulého newyorského operního domu. Na 31. prosinec 2020 je tak předběžně naplánován mimořádný galavečer, jehož detaily budou upřesněny později. Do té doby ovšem zůstane provoz opery zastaven.

Nové produkce Mozartových oper Kouzelná flétna a Don Giovanni jsou odloženy, stejně jako Aida a Ohnivý anděl Sergeje Prokofjeva, které měly být uvedeny letos na podzim. Podle původního plánu by naopak měla proběhnout premiéra nové inscenace opery Dead Man Walking Jakea Heggieho v režii Ivo van Hovea. Na únor pak Met plánuje dodatečná představení Bohémy (Angel Blue, Joseph Calleja), Carmen (Varduhi Abrahamyan, Roberto Alagna, Russell Thomas, Susanna Phillips) a La Traviaty (Dmytro Popoy, Stephen Costello). Nová produkce Bergovy opery LuluBrendou Rae, původně plánovaná na březen, byla zrušena; nahradí ji Lazebník sevillský, kde se Rae představí po boku Adama Plachetky.

Zkrácená sezona dále nabídne sedm přenosů Live in HD: Kouzelnou flétnu, Gounodova Romea a Julii, Dona Giovanniho, Dead Man Walking, Ženu beze stínu Richarda Strausse, Nabucco a Belliniho Piráty. Podzimní přenosy budou nahrazeny záznamy předchozích provedení stejných titulů – jde o Aidu, Trubadúra a Fidelia.

Sdílet článek: