středa, 1. prosinec 2021

Martin Kasík bude hostem Komorní Filharmonie Pardubice

Napsal(a) 

Martin Kasík, foto archiv umělce Martin Kasíkfoto: archiv umělce

Komorní filharmonie Pardubice si k provedení prosincových koncertů přizvala klavíristu Martina Kasíka. Klasický koncertní program nabídne díla Wolfganga Amadea Mozarta a Fryderyka Chopina.

V první polovině programu zazní orchestrální provedení Symfonie č. 25 g moll K 183, kterou Wolfgang Amadeus Mozart složil ve svých sedmnácti letech a která také zní hned na úplném začátku filmu Amadeus režiséra Miloše Formana.

Po přestávce přijde na řadu Chopinův Koncert pro klavír a orchestr č. 1 e moll op. 11 v provedení klavíristy Martina Kasíka. Tento klavírní koncert složil Chopin velmi mlád, ve svých dvaceti letech a při premiéře ve varšavském Národním divadle v roce 1830 se skladatel osobně ujal provedení sólového partu.

Koncerty Mozart & Chopin se uskuteční pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka v pondělí 6. a ve středu 8. prosince vždy od 19 hodin v Sukově síni Domu hudby. Vstupenky lze zakoupit online, v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích nebo také přímo na místě. Koncerty se uskuteční v souladu s aktuálně platnými podmínkami pro pořádání kulturních akcí.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.