pondělí, 29. září 2014

Mala Punica s Markétou Cukrovou otevře komorní řadu FOKu

Napsal(a) 

Mala Punica Ensemble na Misteria Paschalia 2014, foto Michał Ramus Mala Punica Ensemble na Misteria Paschalia 2014foto: Michał Ramus

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK odstartuje již zítra komorní řady svého Koncertního jednatelství. V prostorách kostela sv. Šimona a Judy se rozběhne cyklus Stará hudba koncertem italského repertoáru 14. a 15. století „panevropského“ souboru Mala Punica Ensemble, jehož stálou členkou je i mezzosopranistka Markéta Cukrová. O pět dní později se otevře i cyklus Světová klavírní tvorba v Rudolfinu, kde zahraje Dmitri Onishchenko.

Oblíbený cyklus Stará hudba nabízí i v narozeninové sezóně FOK řadu mimořádných koncertů. FOKu se letos podařilo vytvořit nabídku pestrou interpretačně i repertoárově, což dokazuje i angažmá tak prestižního souboru, jako je Mala Punica Ensemble. Koncert je jedinečnou příležitostí proniknout do hudby i symboliky středověku. „Granátová jablka – latinsky mala punica – ve středověku symbolizovala plodnost a tajemství. Tajemstvím a symboly je opředené i středověké umění, zvláště pro moderního člověka,“ zve na koncert vedoucí Koncertního jednatelství FOK Jaroslav Šefrna. V cyklu Stará hudba se ve zbytku sezóny představí například sopranistka Hana Blažíková, Collegium Marianum či italský soubor La Morra, který svůj večer zasvětí madrigalům.

Hned v sobotu 4. 10. startuje i další atraktivní cyklus FOK – Světová klavírní tvorba. A bude se jednat o start mimořádně hvězdný, ve skladbách Liszta, Čajkovského, Brahmse a Rachmaninova se v Rudolfinu pražskému publiku připomene ukrajinský klavírista Dmitri Onishchenko. Celý cyklus je letos slavnými jmény doslova nabitý, v sólovém recitálu se postupně představí Giovanni Bellucci, Marián Lapšanský, Valentina Lisitsa, Martin Kasík a Martin Helmchen

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.