středa, 26. srpen 2015

Kühnův smíšený sbor podpoří českou soudobou tvorbu díky výjimečnému grantu Norských fondů

Napsal(a) 

Kühnův smíšený sbor Kühnův smíšený sbor

Kühnův smíšený sbor představí v nadcházející sezoně sérii koncertů a workshopů pod názvem Zpívejme!, což je zároveň jediný projekt v České republice v oblasti vážné hudby, který získal podporu prostřednictvím grantu EEA z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Kühnův smíšený sbor je jediným profesionálním sborovým tělesem, který tento grant obdržel. Projekt Zpívejme! bude zahájen již tuto sobotu slavnostním koncertem na festivalu Za poklady Broumovska.

Zpívejme! je série koncertů a hudebních workshopů se společenským přesahem a multikulturním zaměřením. S Kühnovým smíšeným sborem bude v rámci projektu spolupracovat přední norská sbormistryně a partnerka projektu Tone Bianca Sparre Dahl a dva menší neprofesionální pěvecké sbory vedené Radkou Dimitrovovou: Sbor Modré školy s poloviční účastí romské minority a Sbor Blue Band Praktické školy skládající se z členů s kombinovanými vadami s mentálním postižením. Projekt se zaměřuje také na soudobou hudbu a usiluje o podporu současné skladatelské tvorby. Program koncertů je zaměřen na soudobé autory. Dvě skladby vzniknou přímo pro Kühnův smíšený sbor a budou premiérovány během koncertní série. 

Na sobotním koncertě v broumovském klášterním kostele sv. Vojtěcha zazní v podání sboru a sólistů pod vedením Marka Vorlíčka O Crux soudobého norského skladatele Knuta Nystedta, Requiem - Eternal Light Karla Růžičky a V naději boží Mistr Hus Jan anonymního skladatele. Hlavní koncertní událost projektu proběhne 4. listopadu v pražském Kostele sv. Šimona a Judy pod vedením Tone Biancy Sparre Dahl a Marka Vorlíčka.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.