pondělí, 4. květen 2020

Hráči FOKu budou dávat mladým muzikantům bezplatné online lekce

Napsal(a) 

 , foto FOK foto: FOK

FOK spouští nový projekt pro dnešní dobu. Do konce června budou přední hráči FOKu zdarma poskytovat mladým muzikantům online konzultace. Projekt nese název Virtuální akademie orchestrální hudby Pražských symfoniků a bude se zaměřovat především na hru orchestrálních partů.

Konzultace budou probíhat formou videohovorů. Jednotliví mentoři mohou následně studenty doporučit do stipendijního programu Nadačního fondu Jiřího Kouta, který začleňuje mladé hudebníky do řad Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Přihlášky do Virtuální akademie lze zasílat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kromě toho se FOK zapojí i do iniciativy Hrajeme do oken, o níž jsme psali minulý týden (článek zde). Chtěli jsme se aktivně zapojit ve veřejném prostoru prostřednictvím koncertů, které jsou v této době a v této podobě iniciovány touto platformou. Hlavní město Praha je domovskou scénou našeho orchestru, tedy je pro nás radostí a milou povinností přinést posluchačům hudbu do jejich domovů alespoň touto cestou,“ shodují se členové seskupení Juventus Collegium FOK. Nejbližší koncerty ansámblu složeného z mladší generace hráčů FOKu se uskuteční 6. 5. od 16:00 v Domově pro seniory U Agáty a 12. 5. od 17:00 ve vnitrobloku kina Mat na Karlově náměstí. Stream koncertu 12. 5. budete moct sledovat také na naší facebookové stránce.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.