Festival Za poklady Broumovska rozjíždí svůj červnový program s Filharmonií Hradec Králové, the Blues Brothers a talenty z místní ZUŠ

Candace Potts, The Jeremy Winston Chorale. Foto: Zbyněk Bartoš

Od poloviny června se publikum festivalu Za poklady Broumovska může těšit na první tři letní koncerty. V sobotu 15. června vystoupí v broumovském klášteře the Loop Jazz Orchestra se sólisty sboru The Jeremy Winston Chorale v programu s názvem The Blues Brothers. Týden na to se festival přesune do šonovského kostela sv. Markéty, kde v sobotu 22. června vystoupí talentovaní studenti ZUŠ. V sobotu 29. června se pak rozezní broumovský klášterní kostel sv. Vojtěcha Zahajovacím koncertem Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou polského dirigenta Jana Miłosze Zarzyckeho. O programu letošního ročníku festivalu píšeme rovněž ZDE.

První z červnových koncertů se bude konat v sále Dřevník v broumovském klášteře, v sobotu 15. června od 18 hodin. Na koncertě s názvem The Blues Brothers zazní skladby z amerického hudebního komediálního filmu z roku 1980 The Blues Brothers režiséra Johna Landise. Za doprovodu českého The Loop Jazz Orchestra vystoupí sólisté ze sboru The Jeremy Winston Chorale – Candace Potts, LaVonte Heard a William Ramsey – s hity Sweet Home Chicago, Gimme Some Lovin‘ nebo Who’s Making Love.  Vstupenky na stání za 390 Kč je možné zakoupit na www.zapoklady.cz nebo na pokladně prohlídkového okruhu broumovského kláštera. Vstupenky na sezení jsou již vyprodané.

V šonovském kostele sv. Markéty naváže festival o týden později – v sobotu 22. června od 18 hodin – koncertem studentů žesťového, klavírního, smyčcového a pěveckého oddělení ZUŠ Broumov. Místní hudební mládež tak má díky festivalu možnost prezentovat svoje celoroční výsledky před publikem v neobvyklém prostředí. Vstupné na koncert je dobrovolné. 

Oficiální zahájení festivalu se uskuteční v sobotu 29. června od 18 hodin v Broumově – v klášterním kostele sv. Vojtěcha, kde vystoupí Filharmonie Hradec Králové a polský dirigent Jan Miłosz Zarzycki. 

„V Roce české hudby zahájíme festivalový program v kostelích převážně českým programem. Duchovní otevření koncertu v podobě Sukovy Meditace na staročeský chorál vystřídá slavnostní dílo pro orchestr Carmina lucemburgiana rezidenční skladatelky festivalu Sylvie Bodorové. Letošní 19. ročník představí komplexně dílo této nejvýznamnější domácí soudobé skladatelky hrané především v zahraničí. Slavnostní zahájení festivalu pak uzavře vitální Česká suita Antonína Dvořáka plná odkazů na bohatou českou melodičnost, plně charakterizující tvorbu svého autora,“ říká ředitelka festivalu Tereza Kramplová. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na podporu kostelů na Broumovsku. 

Program koncertu: 

Josef Suk: Meditace na staročeský chorál Svatý Václave op. 35a 
Sylvie Bodorová: Carmina lucemburgiana pro orchestr
Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni, předehra
Antonín Dvořák: Česká suita D dur op. 39 B 93 

19. ročník festivalu Za poklady Broumovska se koná pod záštitou ministra kultury Martina Baxy, kardinála Dominika Duky a hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka. 

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější