pondělí, 27. duben 2020

Festival Lípa Musica podpoří sbírku libereckého kraje

Napsal(a) 

Josef Špaček, foto Radovan Šubín Josef Špačekfoto: Radovan Šubín
Mezinárodní hudební festival Lípa Musica připravuje benefiční koncert s názvem „Liberecký kraj sobě, Lípa Musica Libereckému kraji!“. Ten se uskuteční za účasti uměleckého garanta festivalu Josefa Špačka a klavíristy Miroslava Sekery ve čtvrtek 30. dubna v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Jak už je pro tento čas příhodné, diváci a posluchači se budou moci zúčastnit pouze online.

Náš kraj je krásný, plný šikovných lidí, sklářů, umělců, sportovců, firem a společností, které mu dělají dobrou vizitku nejen doma, ale po celém světě. Náš kraj je bohatý na sakrální památky a historické objekty, je mimořádný i z pohledu turistického ruchu. Je to kraj Lípy Musicy, která má díky místnímu zázemí možnost rozkvétat. Nyní je na čase, abychom prostřednictvím hudby vyslali pozitivní poselství a vzájemně se semkli a podpořili krajskou sbírku. Prostředky poputují tam, kde jsou nejvíce potřeba dle uvážení Libereckého kraje,“ říká k projektu Martin Prokeš, ředitel MHF Lípa Musica.

Miroslav Sekera Miroslav Sekera
Koncert bude probíhat od 19 hodin a na jeho programu zazní díla Bedřicha Smetany a Igora Stravinského. Stream proběhne skrze televizi RTM+ na facebookové stránce MHF Lípa Musica a dalších kanálech včetně internetové televize Mall.tv, která jej uvede v rámci série #kulturažije. Vznikne také záznam, který bude možné zhlédnout později. Projekt doprovodí sbírka na dárcovské platformě Donio.cz, jejíž celý výtěžek věnuje Lípa Musica na veřejnou sbírku vyhlášenou Libereckým krajem pro boj s Covid-19 – Liberecký kraj sobě!

Příspěvky mohou zájemci již nyní darovat prostřednictvím webových stránek dárcovské platformy Donio.cz. MHF Lípa Musica děkuje všem, kteří se připojí k podpoře Libereckého kraje.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.