úterý, 22. srpen 2017

Dvořákova Praha zahájí přímým přenosem na ČT art i na Václavském náměstí

Napsal(a) 

Kristine Opolais, foto Tatyana Vlasova Kristine Opolaisfoto: Tatyana Vlasova

Za dva týdny začíná festival Dvořákova Praha a pokud nejste mezi šťastnými majiteli vstupenek na 7. září do Rudolfina, kde zazní ve velice slibném obsazení Dvořákova Stabat Mater, můžete koncert sledovat v přímém přenosu na ČT art, nebo na Václavském náměstí, kde budete mít navíc možnost setkat se s některými festivalovými umělci, například Ivanem Klánským, Petrem Nekorancem, Martinou Bačovou nebo Pavlem Steidlem.

Sólový kvartet ve Dvořákově oratoriu pořadatelé svěřili zpěvákům mezinárodního renomé: tvoří ho lotyšská sopranistka Kristine Opolais, slovenská mezzosopranistka Jana Kurucová, polský tenorista Piotr Beczala a německý basista René Pape. Český filharmonický sbor Brno a PKF - Prague Philharmonia povede jeho šéfdirigent Emmanuel Villaume

Dominantou letošního festivalu, který proběhne od 7. do 23. září, je programová řada Dvořák Collection. Ta letos a v roce 2018 nabídne kantáty a oratoria. Vedle Stabat Mater zazní Requiem či Te Deum, ale i málo slýchané opusy jako např. Hymnus Dědicové Bílé Hory nebo kantáta Americký prapor. K provedení Dvořákova Requiem se v Praze sejdou Ailyn PérezChristianne Stotijn, americký tenorista Michael Spyres a Jan Martiník. Sólisty doprovodí Česká filharmonie s Jakubem Hrůšou. Dvořákovskou kolekci letos ozdobí také závěrečný koncert festivalu 23. září. Pod taktovkou Tomáše Netopila se Simona Šaturová a Adam Plachetka ujmou Dvořákova Te Deum.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.