pondělí, 6. srpen 2018

Daniele Gatti končí u orchestru Concertgebouw

Napsal(a) 

Daniele Gatti, foto Marco Borggreve Daniele Gattifoto: Marco Borggreve

Amsterdamský královský orchestr Concertgebouw ukončil po dvou letech spolupráci s šéfdirigentem Daniele Gattim kvůli nařčení ze sexuálního obtěžování. Důvodem byl článek deníku Washington Post z 26. července, popisující dva případy nevhodného chování dirigenta vůči ženám. Po jeho zveřejnění ohlásilo několik členek orchestru další případy obtěžování, což mělo za následek „nenapravitelné poškození důvěry mezi orchestrem a šéfdirigentem“.

Gatti zveřejnil omluvu, v níž stojí: „Všem ženám, které jsem za celý svůj život potkal, a zvláště těm, ke kterým jsem se nechoval s nejhlubším respektem a důstojností, které si zaslouží, se upřímně a z hloubi srdce omlouvám“. Veškerá nařčení však nadále odmítá a označuje je za kampaň. Orchestr Concertgebouw ujišťuje, že veškeré nadcházející koncerty se budou konat pod vedením jiných dirigentů.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.