Za měsíc zahájí Collegium 1704 sezónu v prostoru Katedrály sv. Víta Missou Salisburgensis H. I. F. Bibera v české premiéře. Uvedením Biberovy mše přispěje Collegium 1704 k letošnímu výročí 100 let od vzniku Československa. Během sezony zahraje orchestr velká díla svých kmenových skladatelů Bacha a Zelenky, ale nově zařadil na program i hudbu Antonína Dvořáka. Na prosincovém koncertě se pak představí pod vedením hostujícího dirigenta Petera Dijkstry.
Missu Salisburgensis provedlo Collegium 1740 již v roce 2016 v rámci evropského turné. Premiéra turné tehdy proběhla na prestižních Salzburger Festspiele v původním a na svou dobu neobvykle početném a komplexním obsazení se dvěma sbory, 4 instrumentálními skupinami, 14 sólisty a 4 varhanami, navíc v prostoru, pro který byla přímo určena – v salcburském Dómu. S velkým potěšením letos skladbu, která je pokládána co do velikosti obsazení za nejobsáhlejší barokní partituru, představí orchestr českému publiku vůbec poprvé. Na programu koncertu je vedle Biberovy mše Te Deum Jeana-Baptisty Lullyho, vrcholný příklad francouzského žánru „Grand Motet” doby krále slunce – Ludvíka XIV. Koncert je součástí evropského turné, které umělce zavede také do Chapel Royal ve Versailles 20. října 2018, Lateránské kaple v Římě 25. října 2018 a v neposlední řadě také do drážďanského Annenkirche 23. října 2018, kde zahájí zdejší koncertní sezónu orchestru. Spolu s Collegiem 1704 se na tomto projektu představí světově oceňovaný dětský sbor Les Pages du Centre de musique baroque de Versailles.
Na tradici spolupráce Collegia 1704 s hostujícími dirigenty naváže setkání s holandským dirigentem Peterem Dijkstrou na prosincovém koncertě. Dijkstra a jeho sbor Nederlands Kamerkoor se ve spolupráci s Collegiem 1704 představí vůbec poprvé, uvedou společně Bachovo Vánoční oratorium. Druhá část sezóny začne 7. února 2018 provedením dvou velkých serenád pro dechové nástroje z různých stylových epoch, Gran Partity in B Wolfganga Amadea Mozarta a Serenaty in d Antonína Dvořáka. Sezónu završí orchestr dubnovým koncertem, na kterém provede Matoušovy pašije J. S. Bacha.
Vedle spolupráce s Peterem Dijkstrou, Nederlands Kamerkoor a Les Pages du Centre de musique baroque de Versailles se po boku Collegia 1704 během nadcházející sezóny na pódiu objeví například Jan Martiník, kontratenorista Benno Schachtner, basista Thomas Oliemans nebo tenorista Benedikt Kristjánsson. Na druhou polovinu sezóny připravuje ansámbl vydání nového CD. Händelův Mesiáš vyjde jako první česká nahrávka tohoto díla na dobové nástroje.