pondělí, 3. prosinec 2018

Čestný doktorát pro Jana Petrofa: Pravnuk zakladatele rodinné firmy je vzorem pro veřejnost

Napsal(a) 

Jan Petrof, foto FB UHK Jan Petroffoto: FB UHK

Univerzita Hradec Králové udělila 28. listopadu titul doctor honoris causa v oboru Management Janu Petrofovi. Pravnuk zakladatele společnosti Petrof je devátým oceněným v historii univerzity.

„Ing. Jan Petrof ve složité době druhé poloviny minulého století dokázal čestně obstát a po změně politických poměrů obnovit násilně přetrhanou tradici rodinné firmy. Zásadním způsobem se podílel na privatizaci a rozvoji firmy, která nese slavné jméno jeho rodiny, a obstál jako manažer v nelehkých podmínkách, které před něho privatizace podniku a změny na světových trzích postavily. Je vzorem pracovitého podnikatele a manažera, který se aktivně angažuje i ve společenském a kulturním životě v Hradci Králové,“ vysvětluje důvody udělení čestného doktorátu a Zlaté medaile UHK děkan FIM UHK Josef Hynek.

Univerzita Hradec Králové za dobu své šedesátileté existence přistoupila k udělení čestného doktorátu teprve osmkrát. „Mezi čestné doktory UHK patří například již zesnulý královéhradecký biskup Karel Otčenášek nebo arcibiskup pražský a primas český Dominik Duka. Asi nejznámějším nositelem Zlaté medaile UHK je v roce 2015 promovaný Zdeněk Svěrák,“ popisuje historii předávání čestných doktorátů rektor UHK Kamil Kuča s tím, že mezi hosty budou přední představitelé českých vysokých škol a účast již potvrdil také v roce 2013 promovaný Dominik Duka.

„Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové za čtvrtstoletí své existence dosud nevyužila práva navrhnout významnou osobnost k ocenění čestným doktorátem. Jsme přesvědčeni, že pan Ing. Jan Petrof je osobností, která je vzorem nejen pro podnikatelskou veřejnost, ale i pro naši fakultu, která budoucí manažery a podnikatele pomáhá vzdělávat,“ dodává děkan Hynek.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.