Český Krumlov bude hostit první mistrovské baletní kurzy Jiřího Bubeníčka

Od 4. do 14. července se v České Krumlově budou konat Bubeníček Ballet Masterclasses, první mistrovské kurzy světově proslulého tanečníka a choreografa Jiřího Bubeníčka. Kurzy proběhnu ve spolupráci s Festivalem Krumlov, na jehož zahajovacím koncertu 14. 7. Francouzská noc vybraní talentovaní kurzisté také vystoupí. Více informací a přihlášky na webových stránkách kurzů.

Mezinárodně uznávaný choreograf Jiří Bubeníček se během své téměř pětadvacetileté kariéry stal jedním z nejlepších baletních tanečníků světa. Mimo jiné zastával pozici prvního sólisty v Semperoper Ballet a Hamburg Ballet. Dnes patří mezi nejvyhledávanější choreografy a do Čech se vrací s originálními choreografiemi pro zahajovací koncert Festivalu Krumlov. Historicky první mistrovské baletní kurzy Jiřího Bubeníčka budou koncertu předcházet. Během deseti dnů dostanou mladí tanečníci z celého světa příležitost učit se a tvořit s výjimečnými umělci v historickém sálu Hotelu Růže v Českém Krumlově. Ti nejlepší z účastníků kurzu si 14. července zatančí po boku svých lektorů na zahajovacím koncertě Festivalu Krumlov „Francouzská noc“ v originální choreografii ke skladbě Moře Clauda Debussyho.

Vyučujícími baletních kurzů budou kromě Jiřího Bubeníčka, který povede lekce zaměřené na současný tanec, choreografii a mužské variace, také vybraní členové Les Ballets Bubeníček, baletního souboru, který choreografie koncertu Francouzská noc ztvární. Lektory budou Léonore Baulac, étoile baletu Pařížské opery, Courtney Richardson, první sólisté drážďanské Semperoper, a István Simon, bývalý první sólista tamtéž. Korepetitorkou kurzů bude Dagmar Huff, která působí v Národním divadle a na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy.

Jsem velmi hrdý na úroveň pedagogů na našich kurzech. Naši lektoři nejsou pouhými učiteli baletu, ale opravdovými odborníky ve svém oboru, držiteli magisterských titulů v taneční pedagogice. Tato úroveň kvalifikace zaručuje, že se studentům dostane výjimečné péče a vedení, které jim pomůže naplno rozvinout jejich možnosti a schopnosti ve světě tance,“ říká Jiří Bubeníček, choreograf a ředitel tanečních kurzů. „Věříme, že každý mladý talent je jedinečný. Poskytujeme podporu a povzbuzení, abychom každému jednotlivci pomohli dosáhnout jeho cílů, ať už jde o zvládnutí techniky baletu nebo současného tance či posílení muzikálnosti. Ale hlavně – vedeme tanečníky k tomu, aby naplno využili svůj umělecký potenciál,“ dodává.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější